Wpis z mikrobloga

Temat od którego większość Wykopowiczów ucieka jak diabeł od święconej wody ale jest ważny bo z niego wyniknie mnóstwo problemów dla panstwa. Co z nieruchomościami/pustostanami które są na totalnych zadupiach, działki na których leżą są totalnie bezwartościowe a koszt utylizacji tego pustostanu to koszt który przewyższy wartość kilkukrotnie wartość działki i działek obok których leży łącznie? Takich nieruchomości w tym kraju są dziesiątki tysięcy, co z nimi? U mnie w rodzinie na szczęscie nie w bliskiej też jest dom pustostan który sobie stoi, ma prąd/wode/ można w nim w teorii mieszkać a praktycznie dom wymaga remontu który koszt jest praktycznie taki sam jak koszt budowy nowego. Utylizacja tego domu na dzień dzisiejszy przewyższa wartość działki więc sama działka przez ten pustostan jest bezwartościowa. Co z takimi pustostanami? Jak wprowadzą ten podatek to będzie można było się tych nieruchomości zrzec na koszt skarbu państwa które z naszych podatków będzie takie domy utylizować? Czy nie zrobimy nic a w konsekwencji zaraz będziemy mieli kilkadziesiąt tysięcy podpaleń w tym kraju właśnie takich domów

#nieruchomosci #bekazlewactwa #bekazprawakow
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Koszt likwidacji jednej takiej nieruchomości łącznie z wywożeniem gruzu to jakieś 50 tysięcy złotych. Bo tak te śmieci musi ci ktoś zutylizować. Niech państwo przejmie ci 20 tysięcy takich działek a obstawiam że ilość tych pustostanów to spokojnie do 100 tys dobije. To przy samych 20 tysiącach masz koszt 1000000000 złotych. No z czego ty chcesz to zapłacic? xD


@czerwona-zielonka: Obciąży się dotychczasowego właściciela. W końcu państwo nie może być
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer:Aż sprawdziłem twoje Barciany. To bogata wioska leżąca na mega dobrej ziemi która w 2022 roku pobiła rekord w ilości wyhodowanej Pszenicy :
https://www.youtube.com/watch?v=I-QfPtz_wEw&ab_channel=ChemirolTV
Dalej obstawiam że mieszkasz obok a działke dokupiłeś by zwiększyć ilość ziemii którą uprawiasz gdzie ta działka zwróci ci się za parę lat i zaczniesz jeszcze na tym zarabiać xD. No fakt to jest "bezwartościowa" działka
czerwona-zielonka - @PfefferWerfer:Aż sprawdziłem twoje Barciany. To bogata wioska le...
  • Odpowiedz
Aż sprawdziłem twoje Barciany. To bogata wioska leżąca na mega dobrej ziemi która w 2022 roku pobiła rekord w ilości wyhodowanej Pszenicy :

https://www.youtube.com/watch?v=I-QfPtz_wEw&ab_channel=ChemirolTV

Dalej obstawiam że mieszkasz obok a działke dokupiłeś by zwiększyć ilość ziemii którą uprawiasz gdzie ta działka zwróci ci się za parę lat i zaczniesz jeszcze na tym zarabiać xD. No fakt to jest "bezwartościowa" działka


@czerwona-zielonka
  • Odpowiedz