Wpis z mikrobloga

Podatek od pustostanów ma bardzo proste, wolnorynkowe uzasadnienie. Mieszkanie, jak nazwa wskazuje, służy do mieszkania. Jak ktoś z mieszkania robi inwestycję to spoko, jego sprawa - ale powinien być wtedy opodatkowany jak inwestor. A że takie inwestycje nic nie wnoszą do gospodarki, a wręcz jej szkodzą, to powinny być opodatkowane wyżej niż inne.

#nieruchomosci
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mickpl: p---------e.Moj tatą w spadku dostał mieszkanie i je wyremontowaliśmy.Jak jestem w Polsce to tam mieszkam.Jak dalsza rodzina przyjeżdża to też tam mieszka ,a nie po hotelach.Podatek tutaj nie powinien być.
  • Odpowiedz
@ThomasPol

Tatuś nie trzyma mieszkania, bo jest miły dla synka, tylko dlatego, że ceny rosną. Jak chce zarobić i w przyszłości sprzedać to ok, tylko do tego czasu niech płaci podatek i to spory, bo wielu innych ludzi nie ma gdzie mieszkać w tym czasie.
  • Odpowiedz
  • 10
@totrek2: odsetki z obligacji nie pokrywają nawet inflacji dzięki podatku Belki. Mieszkania cały czas rosną na wartości do tego dostajesz kasę od najemcy. Oczywiście nie ma mowy o podatku Belki przy sprzedaży mieszkania co wzrosło 100% na wartości.
  • Odpowiedz
@ThomasPol

tato nie trzyma i nie sprzedaje bo jestem co miesiąc w Polsce.Moglby wynająć ,ale są inne problemy.Jestem tam zameldowany także to nie pustostan.

Także nie chodzi tu w ogóle o Twoją sytuację, ale dziękujemy za dorzucenie swoich trzech groszy.
  • Odpowiedz
Mieszkania cały czas rosną na wartości do tego dostajesz kasę od najemcy.


@Bord: to dostajesz kasę od najemcy czy stoi puste i musisz płacić podatek od pustostanu?
Mieszkania cały czas rosną tylko jak rozpatrujemy od 2012 do czerwca/lipca tego roku, bo co było wcześniej to lepiej nie wspominać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@duzy_krotki

nie ma gdzie mieszkać


XD większej bzdury nie czytałem ostanio. Przecież jest tyle mieszkań na sprzedaż w rozsądnej cenie :) w prawdzie nie w wojewódzkim tylko w Polsce powiatowej ale przecież nie wszyscy muszą mieszkać w stolicy co nie?
A jak muszą mieszkać w stolicy to mogą też wynająć tylko Polak lubi mieć coś na WŁASNOŚĆ i najlepiej w renomowanej dzielnicy w najlepszej lokalizacji z widokiem na morze i góry
  • Odpowiedz
@mickpl: Jak tylko widzę, że Ty się wypowiadasz na jakiś temat to widzę, że nie ma to sensu.

Czy płacisz dodatkowy podatek za to, że masz samochód, którego nie używasz? No nie.
Dlaczego więc ktoś ma płacić dodatkowy podatek, bo został mu przepisany dom na wsi?
Są też osoby, które kupili domy/mieszkania na wakacje. Dlaczego ich karać?
Albo dlaczego ja mam płacić, bo kupiłam mieszkania córkom? Jacy są z
  • Odpowiedz
@adiku12 no ale jak nie kupisz dzisiaj to umrzesz?
Niemcy dwa lata temu powiedziały NIE rosnącym cenom i sprzedaż spadła do tego stopnia że nieruchomości są u naszych zachodnich sąsiadów bardzo tanie :) wystarczy nie rzucać się na wszystko co ma trochę betonu w sobie ( ͡ ͜ʖ ͡) to popyt reguluje cenę i podaż ( ) nie uczyli was tego
  • Odpowiedz