Wpis z mikrobloga

Sporo mamy na wykopie mentalnych 13-latków od paróweczkowego kapitalizmu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

JAK ŚMIESZ MI ZAKAZYWAĆ TRZYMANIA 10 PUSTYCH MIESZKAŃ


nikt wam niczego nie zakazuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1. jarasz szlugi narażając swoje zdrowie, co spowoduje wyższe wydatki na służbę zdrowia dla całego społeczeństwa? płacisz wysoką akcyzę za szlugi
2. pijesz alko również narażając zdrowie? identyczna sytuacja jak w pkt 1
3. z----------z autem narażając innych? ubezpieczyciel za szkody lub nawet za punkty karne podniesie ci składkę
4. masz furę z wielkim silnikiem 3.0? zapłacisz wyższą składkę na ubezpieczenie, wyższą akcyzę
5. no ale hurr durr, jakiś symboliczny 1% od pustostanu K O M U N I S, niech każdy ma 50 pustych mieszkań i niech ich wartość wzrasta, tylko tak możemy przegonić dolinę krzemową

#nieruchomosci
affairz - Sporo mamy na wykopie mentalnych 13-latków od paróweczkowego kapitalizmu ( ...

źródło: images

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 81
jest nawet sprytny sposób aby uniknąć tego podatku i jeszcze na tym zarobić. Wystarczy tylko mieszanie wynająć.


@pastibox: warto dodać, że jak ktoś ma goły beton musiałby najpierw wykończyć żeby móc wynająć, co dodatkowo wsparłoby branżę meblarsko-firankarską
  • Odpowiedz
@affairz: wg mnie to właściciele pustostanów powinni płacić wprost proporcjonalnie do infrastruktury którą maja w pobliżu; woda, prąd, gaz, kanalizacja, komunikacja miejska, szkoły, szpitale itd. Ich betonowa lokata blokuje komuś dostęp do niej, a dodatkowo np nie używając gazu czy wody w ogóle się nie dokładają do budowy/utrzymania tej infrastruktury.
  • Odpowiedz
@affairz to jak masz żonę to jak jej akurat nie ruchasz bo ci nie staje ze stresu bo cię nie stać na własne M4 to może płać podatki bo mamy problem społeczny z dzietnością i skoro ty nie ruchasz to w tym czasie akurat ktoś mógłby ja zapłodnić ( ͡ ͜ʖ ͡)
A jak nie chcesz dawać żony innym do podnajmu to płać podatek powiedzmy 1%
  • Odpowiedz
  • 0
@Notes: ja bym jednak porównywał inwestycję w beton do innych inwestycji: giełda, obligacje, lokaty niż do ruchania cudzej żony

pytanie brzmi czemu z trzymania betonu po 5 latach zapłacisz 0 podatku a z każdej normalnej formy inwestowania zapłacisz podatek belki? czemu trzymanie pustego betonu jest traktowane w tym kraju preferencyjnie? to jest uczciwe Twoim zdaniem?
  • Odpowiedz
@affairz tylko skąd mentalność żeby dowalić komuś nowym podatkiem za to że zaryzykował i ulokował kasę w betonowe złoto.
Nie powinniśmy myśleć raczej jak pozbyć się podatku belki i pozwolić ludziom inwestować bez zbędnego okradania z kasy?
  • Odpowiedz
JAK ŚMIESZ MI ZAKAZYWAĆ TRZYMANIA 10 PUSTYCH MIESZKAŃ


@affairz: Z chochołami dyskutujesz. Pokaż chociaż jedną osobę która tak napisała.
Ja twierdzę że takich sytuacji po prostu nie ma. Czasem sporadycznie jakiś ekonomiczny idiota ma jedno puste mieszkanie co boi się wynająć. Inwestorzy tak nie robią bo się nie opłaca.
  • Odpowiedz
@affairz myślę, że ważniejsze jest odciążenie całego społeczeństwa. Myślę że ważniejsze jest uatrakcyjnienie innych możliwości inwestowania :) problemy mieszkaniowe to zaniedbania dziesiątek lat… tego nie da się ogarnąć dwoma ustawiami i jakimś tam podatkiem.
  • Odpowiedz
jest nawet sprytny sposób aby uniknąć tego podatku i jeszcze na tym zarobić. Wystarczy tylko mieszanie wynająć.


@pastibox: albo zameldować w nim menela ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz