Wpis z mikrobloga

Cześć, mam na oku Hyundai i30 z 2017 roku, auto spełnia praktycznie wszystkie moje wymagania, mam jednak wątpliwości i potrzebuję porady. Ogłoszenie z komisu w Radomiu.

Sprawdziłem auto w Autobazie i okazało się, że zostało ono sprowadzone z Czech do Polski w listopadzie 2023. Było wtedy wystawione na sprzedaż bo pokazało pakiet zdjęć. Porównując zdjęcia z tamtego ogłoszenia i zdjęcia z aktualnego, różnica przebiegu to ok. 20 km (w ciągu ponad 7 miesięcy).

Raport twierdzi, że pomiędzy czerwcem a listopadem przebieg obniżył się o ok. 7000 km. Ale wartości z ostatniego czeskiego odczytu i aktualnego ogłoszenia są zbliżone.

Dodatkowo sprzedający twierdzi, że auto sprzedaje jego kolega, który również ma działalność, ale nie ma własnego placu więc sprzedający mu w tym pomaga, również poprzez wystawienie ogłoszenia na otomoto. Ale w dokumentach byłby wpisany ten kolega.

Co o tym myślicie? Podejrzane wydaje mi się, że auto ponad pół roku sobie stoi, bez rejestracji (sprzedający twierdzi, że auto nie było rejestrowane w Polsce, ale jest do tego przygotowane), samo ogłoszenie wisi już 2 miesiące, mimo dość atrakcyjnej ceny auta (44900 PLN).

#kupnosamochodu #samochody #motoryzacja #samochodyuzywane
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

z komisu w Radomiu


@maesaris: Nie dość, że komis, to jeszcze Radom. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Weź jakiegoś specjalistę na oględziny, nie kupuj kota w worku i nie patrz na przebieg.
  • Odpowiedz
@maesaris: Ja bym odpuścił, możliwe że przebieg z Czech był spisany wcześniej i auto miało jeszcze nastukane i cofnął o znacznie więcej niż 7tys. Tymi 7 miesiącami bym się nawet nie przejmował bo chodzi zdaje się o kwestie podatkowe (brak podatku jeśli odsprzedaż nastąpiła po min. 6 msc). Ale umowa na jakiegoś kolegę to już śmierdzi, brzmi trochę jak umowa na Niemca. No i na koniec komis z Radomia jak
  • Odpowiedz
@maesaris: K---a opie, jeśli to ostatni wypust i30, bo zaczynały się w 2017 to masz tego pełno przy salonach, gdzie będziesz miał całą historię szkód i przeglądów, po co się ładować w chrupka z komisu?
  • Odpowiedz
  • 0
Dzięki za odpowiedzi.

@saviola7 @majk_emigrant @sign z tym Radomiem to serio taka lipa w temacie aut używanych? Czy po prostu kiedyś coś się działo i łatka została?

@sign a to nie jest tak, że handlarz ma 90 dni na rejestrację auta sprowadzonego z zagranicy a po tym terminie leci kara? No właśnie ta umowa to podejrzana rzecz, gadam o aucie z jednym a sprzedawać
  • Odpowiedz
@maesaris Ale kombi w benzynie u dealerów występuje w sporej ilości w przypadku tego auta. Czasem warto odpuścić coś z wyposażenia ale kupić pewne auto.
  • Odpowiedz
@saviola7: To prawda, sam widziałem tam mocno zmęczone auta, jednak jakoś bardziej im ufam niż jakiemuś handlarzowi który dodatkowo sprzedaje auto na kolegę. Kolega handlarz a ogłoszenia wystawić nie umi.
  • Odpowiedz