Wpis z mikrobloga

Co się dzisiaj o------o to ja nawet nie..
Nawet nie wiem jak tldr napisać:
Wyrzucili mnie z kontraktu, który się skończył 1,5 roku temu?
Byłem na nieświadomym overemployment? XD

Wpadł mi na początku 2023 kontrakt: szybki strzał: 3 miesiące, spoko stawka.

Klasyczny outsourcing, wiecie: ja,umowa z agencją, ta agencja z inną agencją, ta z klientem
Umowa 32 strony. Kary umowne (oczywiście tylko dla mnie).

Stare dobre „jesteśmy partnerami, na równym poziomie: my za nic nie odpowiadamy, ale Ty jak coś zepsujesz to „no ja nie wiem, sprzedaj nerkę czy coś”. 32 strony umowy plus załączniki. Podpisuję.

Tylko pytam:

- Kontrakt na czas nieokreślony z miesięcznym wypowiedzeniem skoro klient mówi, że max 3 miechy i potem wy wylatujecie i wkracza inny team?

-A bo na pewno przedłużą

Zostały 2 tygodnie.
No chyba przedluzą, skoro nie dostałem wypo.
Jeszcze drugi raz pytam #amozejednakwypo (ja to głupi jestem)

2 dni przed końcem laska wysyła mi zaproszenie do rekrutacji do jakiegoś banku.
-halo? Mam miesięczny okres wypowiedzenia! Sami go tam wpisaliście!

- A pamiętasz to spotkanie z Gniewomirem(imię zmyślone), tam opowiadał o naszym Centrum Kompetencyjnym i ta umowa to dla centrum, a zlecenie się skończyło. Wiec tego nie trzeba wypowiadać.

Ale luz, zapłacili za 3 miechy w tym miesiąc czekania na laptopa.

I zapomniałem o temacie. Chwilę jeszcze posmieszkowalem ze poszedłem na darmową ławeczkę xD

Mamy 2024. Wysyłają mi czasem oferty, czasem jakieś zaproszenie na jakieś integrację w Spa w Serocku.

Ale zaczęli mi wysyłać tez zaproszenia na jakieś wewnętrzne meetingi.
Proszę, żeby przestali, bo wpada mi to do kalendarza i mnie stresuje, a nie zanosi się na rychłą współprace.

I dziś laska dzwoni, że ja dalej jestem ich pracownikiem i że oni zapomnieli o tej umowie i wysyła mi „Wypowiedzenie umowy za porozumieniem stron z datą 30-04-2023” xD

Rady? :D
Ja nawet nie wiem jak to googlac, czy się do mnie jakiś urząd skarbowy nie czerpnie jak to podpisze?

Waham się między: wystawieniem faktur za te 1,5 roku, albo napisaniem do PiP, żeby mi ustalili stosunek pracy - nawet jak każą zapłacić ZUS to niezła kwota zostanie XD

Polskie HR: „podpisz te 32 strony umowy” „ups zapomnieliśmy wysłać wypo”

#devops #b2b #it #konsulting
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@WpiszSwojLogin: z fakturami może być problem bo o ile wiem jak się wystawia miesięcznie to trzeba do 15 dnia kolejnego miesiąca wg prawa. Więc to proszenie się o mandat ze skarbówki. A raczej 18 mandatów i Sztum za recydywę.
@Hanka_Szlachcianka taki plan. Księgowy, prawnik, bo pomijając nawet czy coś chce czy nie chce ugrać to grom wie czy nie czepną się tego urzędy
  • Odpowiedz
@v01dtec: Ale umowe miałeś za stałe wynagrodzenie, czy za zlecone zadania według stawki godzinowej? Bo zazwyczaj jest to drugie i możesz mieć obowiązujacą umowę o współpracy ale nie masz zleconych zadań i nie zarabiasz wtedy.

Nawet jesli nie chcesz robic bigosu to jeśli masz dokument typu "Wypowiedzenie umowy za porozumieniem stron z datą 30-04-2023" to przy podpisie napisz aktualna datę 12-09-2024 Imię Nazwisko. Będą się o to czepiać ale powiedz
  • Odpowiedz
  • 0
@zibizz1: umowa ramowa plus. „Zamówienie” oba na czas nieokreślony.
Na razie idę w: „chcecie składać wypowiedzenie to składajcie, ja mam to gdzieś i żadnych Porozumień stron nie będę podpisywał”.
Wiadomo, że prawnik. Umowa tak skonstruowana, że mam tam tylko obowiązki, żadnych praw.
  • Odpowiedz
  • 0
@jacekparowka: w sumie teraz patrzę że mam dalej dostęp do ich portalu pracowniczego, gdzie mam listę pracowników ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Umie ktoś zakładać związki zawodowe? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz