Wpis z mikrobloga

Opodatkowanie pustostanów we Francji. Tam gdzie obowiązuje takowe praktycznie nie występują.
Nie jest to reguła na całym terytorium, jedynie w gminach gdzie zapotrzebowanie na nieruchomości przewyższa podaż, decydują o tym samorządy.
Nieruchomość zaczyna podlegać opodatkowaniu po rok, należny podatek oblicza się mnożąc potencjalne przychody z najmu razy:
- 17 % w pierwszym roku
- 34 % od drugiego roku

Czyli mając np mieszkanie, które można wynająć za 1000€, w pierwszym roku trzeba zapłacić 2040€ a od drugiego 4080€ rocznie. Nie likwiduje to obowiązku płacenia standardowego podatku od nieruchomości

#nieruchomosci
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wypopekX: W Polsce ludzie wyobrażają sobie że wszystkie pustostany będą zniesione na plecach do centrów top 5 miast :) Nawet post PGRowskie bloki pustoszejące na głębokich wsiach będą chyba zabierane tym "bogolom" xD
  • Odpowiedz
W Polsce ludzie wyobrażają sobie że wszystkie pustostany będą zniesione na plecach do centrów top 5 miast :) Nawet post PGRowskie bloki pustoszejące na głębokich wsiach będą chyba zabierane tym "bogolom" xD


@Saeglopur: wykopki chcą krwi, więc się miotają na wszystkie strony bez sensu xD Myślę, że przeciętny człowiek zapytany na ulicy o opodatkowanie pustostanów zareagowałby inaczej. Dla ludzi na słowo "pustostan" pojawia się wizja zaniedbanego zrujnowanego budynku lub lokalu,
  • Odpowiedz
  • 2
@wypopekX: trzeba było przeczytać link xD
Poza tym nie wiem co to za wykres.
Np dla Lyonu średnia cena M2 to 4700, ale to tylko hyper centrum a nie całe miasto jak w Polsce. Właśnie dlatego zrobiłem tamten wpis, żeby ludzie niemający pojęcia ogarnęli ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Teraz ceny m2 dość podobne, tylko raty prawie 2x niższe xD
  • Odpowiedz
trzeba było przeczytać link xD


Przeczytałem. Wziąłeś tam sobie średnią z aglomeracji we Francji (XD) i porównałeś z ceną mieszkania w stolicy aglomeracji w Polsce. xD

Trzeba wyjasniać, że to idiotyczne czy wystarczy samo XD? Analogicznie weź se chłopie całą aglomerację warszawską ze wszystkimi wiochami tuż przy granicy miasta, wyciągnij z tego średnią i powiedz co wyszło.

Poza
  • Odpowiedz
  • 1
@wypopekX:

Przeczytałem. Wziąłeś tam sobie średnią z aglomeracji we Francji (XD) i porównałeś z ceną mieszkania w stolicy aglomeracji w Polsce. xD


Ty nie rozumiesz prostej rzeczy. Dlaczego taki Lyon ma 3x większą gęstość zaludnienia niż Warszawa? Wiesz
PiotrFr - @wypopekX: 
 Przeczytałem. Wziąłeś tam sobie średnią z aglomeracji we Franc...

źródło: IMG_20240911_182535

Pobierz
  • Odpowiedz
@PiotrFr: Opodatkowanie "pustostanów" to kij, a łatwa eksmisja przy niepłaceniu rachunków czy dewastowaniu lokalu to marchewka.
Potrzebujemy obu rzeczy.
  • Odpowiedz