Wpis z mikrobloga

Na lotniskach z hali przylotów wychodzi się często przez takie szklane przejścia/bramki z drzwiami szklanymi. Są tam jakieś detektory typu jak w bramkach przy kontroli bezpieczeństwa przy odprawie?
Zabieram na wakację mamę z rozrusznikiem serca i wiem, że przejście kontroli bezpieczeństwa będzie musiała mieć indywidualne, bo bramki mogą zaklocic poprawne działanie rozrusznika, ale zastanawiam się czy na wyjściu również jest o to obawa.
#lotnictwo #lotnisko #lot #loty #ryanair #zdrowie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MirkujeOd2009Roku ja też byłem na wakacjach z mamą która ma rozrusznik i trzeba mieć tylko dokument, paszport tego urządzenia - jest wydawany z dokumentami po zabiegu. Nigdzie nie było indywidualnej kontroli, bramki tylko raz zapiszczały. Podobnie jak przewoziliśmy leki i igły do wstrzykiwania insuliny.
  • Odpowiedz
@MirkujeOd2009Roku: Masz na myśli takie "śluzy"? To jest wyłącznie rozwiązanie pozwalające kontrolować ruch i zapewnić, że nikt nie przejdzie w drugą stronę oraz pewnie ewentualnie umożliwiające zablokowanie kogoś w środku. Nie ma tam żadnych detektorów elektromagnetycznych. Gdyby były, na pewno musiałoby to być jasno oznakowane.
selenita66 - @MirkujeOd2009Roku: Masz na myśli takie "śluzy"? To jest wyłącznie rozwi...
  • Odpowiedz
@MamDobreGeny teoretycznie osoba z rozrusznikiem nie powinna przechodzić przez standardową bramkę z uwagi na pole elektromagnetyczne. Z tego co dowiedziałem się na lotnisku odnośnie kontroli bezpieczeństwa, to powinno się przed bramką powiedzieć o tym rozruszniku (jak wspomniałeś, ważny jest paszport rozrusznika) i wtedy podobno przechodzi się rewizje osobistą. Twoja mama normalnie przez bramkę przechodziła?
  • Odpowiedz
@MirkujeOd2009Roku normalnie, lekarz też mówił że normalnie można przechodzić. Jedyne co mówił to żeby długo nie stać przy kuchence indukcyjnej albo przy starej mikrofali. Takie rzeczy jak kilka sekund przejścia przez bramkę - ze spokojem. Raz tylko zapiszczały bramki i nawet nie zdążyłem wyciągnąć tego paszportu a już zapytali „medical?” Kiwnąłem głową i puścili nas. Więcej cyrku z przewożeniem insuliny i igieł w podręcznym ale też bez problemu przeszło.
  • Odpowiedz