Wpis z mikrobloga

#depresja
Nie chce mi się żyć.
Na depresję na ile można iść na zwolnienie? Miesiąc? Rok?
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 8
@kopek: nie chce Ci się żyć ale musisz :D pomyśl sobie, że jak się np. zabijesz, to możesz znowu tu powrócić i tak w kółko. Ni ma ucieczki panie.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
@hpiotrekh: ok dzięki a później jak będę chory to co?
@freddd podobno po śmierci ladujemy w czarnej dziurze w kosmosie , nie ma reinkarnacji itp
@Mordechaj_Podkowitz jak to mnie obserwujesz od lat ? Xd
Chyba mam kryzys wieku średniego. 33 lata na karku nic nie osiągnąłem. Jestem taki nijaki, wssytsko mnie stresuje .
Kiedys też się stresowałem ale trochę i przeminęło a teraz cały czas stres smutek. Nie
  • Odpowiedz
  • 0
@kopek: nie ma jednoznacznej odpowiedzi co jest po śmierci. Ja zakładam, że coś jest, ponieważ mam otwarty umysł. Ale np. reinkarnacja jest dla mnie po prostu głupia.
  • Odpowiedz
@kopek: To, jak długo można być na zwolnieniu lekarskim, nie jest ściśle określone. Standardowo maksymalna długość L4 to łącznie 182 dni w ciągu roku, czyli 6 miesięcy.5 sie 2024
  • Odpowiedz
@kopek: maksymalna długość chorobowego to 182 dni, ale po tym w jak dalej jesteś niezdolny do pracy, to masz jeszcze trzy miesiące świadczenia rehabilitacyjnego i po tych trzech miesiącach pracodawca może Cię zwolnić bez konsekwencji.
Przerwa między okresami zasiłkowymi, żeby się "odnowiło" musi być większa niż 60 dni. Ale oczywiście możesz nie wracać do pracy i brać jakieś zaległe urlopy itp.
  • Odpowiedz
@kopek raczej pytanie na ile lekarze faktycznie dają bo teraz podobno boją się kontroli urzędników z ZUS czy tam NFZ a nie na ile można

Chyba że pójdziesz skakać z mostu w poniedziałek rano przed pracą i służby ciebie ściągną to wtedy możne ci dadzą na kilka msc jak w psychiatryku zaczniesz świrować że się zabijesz w pracy
  • Odpowiedz
@kopek: Tu nie chodzi o to że nie chce ci się żyć lecz nie możesz wytrzymać sam ze sobą.Jakbys zażył jakiś lek/n------k nagle wszystko by ci się chciało taka prawda.
  • Odpowiedz