Wpis z mikrobloga

#frajerzyzmlm Tak sobie teraz czytam bardziej "fachowo" o mlm jako takim i zastanawia mnie jedna rzecz - są jakieś firmy, które łapią się w MLM, ale nie są piramidami? Z definicji to nie to samo, ale szukałem sobie przykładów firm obecnie działającej w modelu MLM (bo kiedyś, tj. przed internetem to mogło być powszechne) i nie znalazłem żadnej.

Myślałem o #thermomix, ale z tam nie robi się podsieci, tylko każdy jest powiązany z główną firmą na równym poziomie, więc robi na siebie, a nie na kogoś, kto go wkręcał - chyba, że Vorwerk jakoś inaczej to ogarnia?
slawek887 - #frajerzyzmlm Tak sobie teraz czytam bardziej "fachowo" o mlm jako takim ...

źródło: obraz

Pobierz
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jakis_login: o ile pamięta to w Avon było chyba 20% - to jest w ten sposób rozliczane, że konsultantka sprzedaje po cenie z katalogu, a kupuje z upustem 20%. Większość tych konsultantek ma pracę, a sprzedaż jest dodatkiem - właśnie głównie u siebie w pracy sprzedają i to jeszcze na zasadzie, że biorą zaliczki albo całą kwotę za zamówienie od razu, żeby z tym towarem nie zostać.
  • Odpowiedz
@salcefrytki: Każda Piramida finansowa to MLM ale nie każdy MLM to piramida finansowa.
Wspomniane tutaj przykładu Avonu czy Oriflame to przykłady MLM które nie są piramidami finansowymi bo ich zysk pochodzi ze sprzedaży produktów a nie naganianiu kolejnych do wstąpienia i wykupienia pakietów startowych
  • Odpowiedz
@slawek887: podparłem się jedynie po prostu źródłem w odróżnieniu do poprzednich postów. Może nie umiesz czytać po angielsku? Nie znam polskich źródeł, polski wpis na temat mlm na wiki jest ubogi. Miłego dnia
  • Odpowiedz
@slawek887: odkurzacze Rainbow? Gdzieś w internecie czytałem żale pewnego Amerykanina, że strasznie dużo go kosztował, bo nie namówił nikogo więcej na kupienie od niego takiego. I o ile sam odkurzacz chwalił to właśnie kanały sprzedażowe u nich są dyskusyjne.
  • Odpowiedz
sugerujący, że Thermomix jest przewartościowany


@slawek887: Jeżeli thermomix kosztuje 6,5k a konkurencyjny sprzęt kosztuje ok. 2k, to oznacza dokładnie tyle, że jest przewartościowany.

Nie ma sprzedawania towarów osobom niżej w
  • Odpowiedz
  • 2
Jeżeli thermomix kosztuje 6,5k a konkurencyjny sprzęt kosztuje ok. 2k, to oznacza dokładnie tyle, że jest przewartościowany.


@virgola: Ale tak nie jest, bo konkurencyjny jest gorszy. Błagam, nie wchodź w dyskusję, że Lidlomix jest równorzędnym odpowiednikiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oczywiście, że jest. Polega to na tym, że możesz "zarobić" na swojego thermomixa
  • Odpowiedz
  • 1
@virgola: A teraz doczytałem jeszcze komentarze w tamtym poście, gdzie ludzie Cię wypunktowali:
https://wykop.pl/wpis/77482641/czy-thermomix-to-frajerzyzmlm-czy-zwykly-mlm-czy-p#271275663

https://wykop.pl/wpis/77482641/czy-thermomix-to-frajerzyzmlm-czy-zwykly-mlm-czy-p#271366227

Do tego bredzisz, że koszt zusu, księgowej, produktów na prezentację, paliwa na dojazd to argument za byciem piramidą finansową
  • Odpowiedz
A w praktyce, mi thermomixa sprzedała dziewczyna mająca JDG jako kosmetyczka, fryzjerka czy co ona tam nie robi i bycie thermomixiarą to tylko dodatkowe PKD w jej działalności.


@slawek887: ba, mnie thermomixa sprzedała osoba, która jest... ajentem stacji Orlen ( ͡º ͜ʖ͡º) Ma własną działalność, zatrudnia ludzi i w wolnym czasie sprzedaje Thermomixy. No cóż, tamten kolega tam po prostu bardzo bredzi. Tak samo jak
  • Odpowiedz
  • 0
@jakis_login: I idąc tym tokiem, mając wgląd w odpowiednie dokumenty, doszlibyśmy pewnie do wniosku, że full time thermomix consultant to albo jakiś nikły % wszystkich albo coś, co działało przez pół roku (jak są niskie zusy po otwarciu JDG) i się zamknęło, a Vorwerk robi normalny biznes, gdzie wszyscy są zadowoleni.

Wszyscy poza typami jak @virgola, który sądząc po aktywności ma jakąś misję wmawiania ludziom, że kupując thermomix
  • Odpowiedz
Nie siedzę głęboko w temacie MLM-ów, ale według mnie sprzedaż produktów ma jedynie maskować wpłaty, które przecież uczestnicy piramidy muszą uiścić, aby produkty otrzymać


@Markowowski: To poczytaj, MLMy to niestety "tylko" sekty finansowe. W żadnym MLMie nie płaci się kasy za pozyskanie nowych członków, nawet jeśli wstęp jest płatny. W MLM wypłaca kasa to procent od tego co kupią ludzie pod danym "konsultantem". Osobiście uważam za MLMy za gorsze od
  • Odpowiedz
@Sabr: jak najbardziej MLM to piramida, wynika to niemal z samej definicji. Są różne typy, nie wszystkie to finansowe. Nie chce mi się już produkować na ten temat, bo się nie przekonamy wzajemnie. Jeśli Wikipedia angielska z odnośnikami nie jest dobrym źródłem, to ja już nie wiem, co mogłoby was przekonać. A tam sprawa jest przedstawiona jasno.

Może niektórzy mylą piramidy finansowe z tą komponentą inwestycyjną z piramidami, które sprzedają
  • Odpowiedz
@slawek887: Ale Cię liczby zapiekły.

W moim tamtym wpisie opieram się na oficjalnych liczbach dostarczonych przez vorwerk oraz relacji sprzedawców thermomixa. Wskaż błędną informację we wpisie, a nie obrażasz drugiego człowieka.
  • Odpowiedz
  • 1
@virgola: Ty nie masz pojęcia o czym piszesz i dopowiadasz sobie własne wymysły do tego, czego tam nie widać. Na tej podstawie kreujesz kolejne warstwy bzdur i ignorujesz moje rzeczowe zarzuty, tak samo jak zrobiłeś w tamtym wątku.

Po prostu uciekasz, bo ktoś zweryfikował Twoje p---------e ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wskaż błędną informację we wpisie, a nie obrażasz drugiego człowieka.


To już kolejny raz - czytasz
  • Odpowiedz
@slawek887: Kupiłeś sobie sprzęt za 6,5k, do tego już teraz albo dopiero za kilka miesięcy będziesz dalej płacił roczny abonament. Teraz za żadne skarby nie przyznasz, że ta decyzja mogła nie być optymalna. To jest klasyczne zachowanie ludzi oszukanych - nie są w stanie przyznać prawdy.
Ale mnie nie obchodzi Twoje osobiste odczucie. Mnie interesują liczby i mechanizmy psychologiczne.

Nikt nie podważył tego co mówiłem, bo ja tak naprawdę tylko pokazałem to, co komunikuje sam vorwerk. Czyli inaczej mówiąc podważając to, co napisałem, ludzie podważali podejście vorwerka.
Dajmy na to przychody tej firmy. Podważasz przychody vorwerka, które złożył w KRS?
A może podważasz przybliżoną wartość składników na prezentację? (60zł). O tym pisał sam
  • Odpowiedz
  • 0
Teraz za żadne skarby nie przyznasz, że ta decyzja mogła nie być optymalna.


@virgola: Ale ja nie mam się do czego przyznawać i mam masę argumentów za tym, że ta decyzja była bardzo dobra - Ty nie masz żadnego na podważenie, poza enigmatycznym "reeeeee powinno być taniej reeeeee".

To jest klasyczne zachowanie ludzi oszukanych - nie są w stanie przyznać
  • Odpowiedz
  • 0
Gości podważył oficjalne dane vorwerka, rozumiesz? Napisał, że skłamali w sprawozdaniu finansowym.


@virgola: Gdzie? XD

On podważył Twoją interpretację tych liczb, gdzie sam napisałeś, że pewne rzeczy "zakładasz" w swoich wyliczeniach, które zresztą potem okazały się przekłamane o 100% ( ͡°
  • Odpowiedz