Wpis z mikrobloga

#frajerzyzmlm Tak sobie teraz czytam bardziej "fachowo" o mlm jako takim i zastanawia mnie jedna rzecz - są jakieś firmy, które łapią się w MLM, ale nie są piramidami? Z definicji to nie to samo, ale szukałem sobie przykładów firm obecnie działającej w modelu MLM (bo kiedyś, tj. przed internetem to mogło być powszechne) i nie znalazłem żadnej.

Myślałem o #thermomix, ale z tam nie robi się podsieci, tylko każdy jest powiązany z główną firmą na równym poziomie, więc robi na siebie, a nie na kogoś, kto go wkręcał - chyba, że Vorwerk jakoś inaczej to ogarnia?
slawek887 - #frajerzyzmlm Tak sobie teraz czytam bardziej "fachowo" o mlm jako takim ...

źródło: obraz

Pobierz
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@slawek887: Jeśli pod tym jest jakiś (super przewartościowany) produkt jak np. w Avon albo Thermomix to MLM jest opcją jak sprzedać coś bardzo drogiego bez zatrudniania sprzedawców ;) Klienci się nimi stają ;)
A w takim iGenius tam nikt nie zarabia na giełdzie, a zarabia na naganianiu i pieniędzy z prowizji za wprowadzanie nowych ludzi.
  • Odpowiedz
  • 0
@czlowiekbozy mary kay. To dość ekskluzywne kosmetyki (a tak mówią przynajmniej). Jest płaska struktura, zyski są ze sprzedaży kosmetyków, a nie wciągania innych/prowizji. Cała idea biznesu opiera się na sprzedaży bezpośredniej, więc są potrzbne osoby, które naucza produktow tych, co chcą wejść.
  • Odpowiedz
@slawek887: każde MLM to piramida finansowa imo, ten cały MLM został wymyślony w celu zamaskowania oszustw. Moim skromnym zdaniem powinno się zakazać takiej formy prowadzenia działalności ze względu na jej szkodliwość
  • Odpowiedz
  • 1
@czlowiekbozy:

(super przewartościowany) produkt jak np. w Avon albo Thermomix


Wiedziałem, że przyjdzie ktoś sugerujący, że Thermomix jest przewartościowany XD I jeszcze porównanie do Avonu - także Panu już
  • Odpowiedz
@Markowowski: no właśnie nie. Piramida finansowa jest wtedy, kiedy celem samym w sobie jest naganianie ludzi w celu dokonania płatnej rejestracji i opłacania "składki" pod pretekstem zarabiania milionów, a nie sprzedaż towaru czy usługi. Dlatego taki Avon czy Oriflame mimo, że są MLMami, nie są piramidami finansowymi. Tutaj zysk jest ze sprzedaży kosmetyków, a nie z rejestracji, za którą trzeba zapłacić, przy czym ani Avon ani Oriflame nie są w
  • Odpowiedz
  • 0
@slawek887 tworzy się podsieci, ale zyski nie są czerpane przez wiele poziomów do góry. Przez płaska struktura miałem na myśli, że płaska struktura zysków.
  • Odpowiedz
@slawek887: FM to dobry przykład, ale oni tam akurat mają jeszcze samochodyza wyniki, wycieczki za które faktycznie firma płaci. No i dość fajne produkty np. chemia do domu w sprzedaży.
  • Odpowiedz
@jakis_login:

Piramida finansowa jest wtedy, kiedy celem samym w sobie jest naganianie ludzi w celu dokonania płatnej rejestracji i opłacania "składki" pod pretekstem zarabiania milionów, a nie sprzedaż towaru czy usługi.


Nie siedzę głęboko w temacie MLM-ów, ale według mnie sprzedaż produktów ma jedynie maskować wpłaty, które przecież uczestnicy piramidy muszą uiścić, aby produkty otrzymać. Napisałem “uczestnicy”? No właśnie, ci ludzie nie są nawet pracownikami, nie dostają pensji od mlmu. Cały zysk bierze się z werbunku nowych uczestników do
  • Odpowiedz
@Markowowski: no i właśnie dlatego Avon nie jest piramidą :) Celem samym w sobie nie jest tam rekrutacja, tylko sprzedaż produktów. Nie do końca rozumiesz różnicę. W iGenius zysk jest z rejestracji kolejnych jeleni, gdzie opłata wpisowa jest absurdalnie wysoka i to te wpłaty generują prowizje dla każdych kolejnych osób w górę piramidy. W takim Avonie wpisowe to całe... 7 zł i konsultant nie ma profitu za to, że ktoś
  • Odpowiedz
@jakis_login: nie tak do końca. Nie pamiętam, która z tych firm miała 3/4 obrotu z wykupu starterów. Teczka z ulotkami i jakimiś pierdołami. Tyle, że jest fizyczny produkt. Do tego obowiązkowe seminaria płatne, jakieś spotkania z liderami. Gdzie wejściówka to z 2000 zł. Więc firma zarabia na całego na tej sieci, bez sprzedawania czegokolwiek.
  • Odpowiedz
@jakis_login: to właśnie ty nie do końca rozumiesz. Dystrybutorom produktów chodzi głównie o zwerbowanie jak największej liczby osób do struktury, w głównej mierze produkty mlmów są kupowane przez kolejnych dystrybutorów będących niżej w hierarchii, to proces iteracyjny. Innymi słowy - piramida finansowa. Produkt ma jedynie ten fakt zamaskować i legitymizować ten biznes. Tym produktem może być dostęp do platformy tradingowej, mogą być też kosmetyki. Nie ma to kompletnie znaczenia.
  • Odpowiedz
@Markowowski: xD No właśnie nie. Zobacz jak działa wspomniany Avon. Tam konsultanci nie sprzedają konsultantom. Vorverk? Thermomix jest zamawiany u przedstawiciela i przychodzi do klienta końcowego. Nie ma sprzedawania towarów osobom niżej w piramidzie. Poza tym, gdyby właśnie wspomniane firmy były piramidami, to już dawno byłoby o tym głośno. Zarówno Avon, Oriflame czy Thermomix są już od bardzo dawna na rynku i nikt się nie przyczepił do modelu sprzedaży. Za
  • Odpowiedz
@Rasteris: tak. U mnie w mieście jest w pewnej galerii stoisko z produktami avonu. Po prostu kupują to na siebie i sprzedają na stanowisku handlowym. No jest to jakiś sposób na życie, zarabianie. Marża na samym kosmetyku pewnie nie jest duża, no ale coś jest :)
  • Odpowiedz
@jakis_login: Nie wiem jak działa sprzedaż Thermomixa, ale z definicji MLM ma piramidalną strukturę. Dyskutujemy o MLM, trzymajmy się definicji. W MLM dostajesz część zysku ze sprzedaży osoby pod tobą w hierarchii. Celem tutaj jest werbunek jak największej liczby osób, mamiąc ich “okazja biznesowa”, by później czerpać profity. Sprzedaż osobom niejako poza systemem piramidy jest kompletnie drugorzędna. Naprawdę nie dostrzegasz tutaj dokładnie takiego samego schematu jak w iGenius?
  • Odpowiedz
  • 1
@Markowowski: Sam napisałeś 2 posty wcześniej, że MLM = piramida finansowa. Ty nie ogarniasz tego, co sam piszesz w ramach jednego wątku, o czym Ty chłopcze chcesz dyskutować XD
  • Odpowiedz