Wpis z mikrobloga

#uk #emigracja #praca #emigrujzwykopem

#sorekabbey - przygody sorka w południowym Yorkshire

Panowie, Panie. Mamy prace! Wziąłem nocki bo stawka 7.81Ł/h i robie od niedzieli do czwartku, w ten piątek szkolenie więc mamy czas ogarnąć mieszkanie (co nie jest takie łatwe) bo mimo wszystko kończą nam się fundusze na hotel (choć mamy po 15Ł na noc i właściciel jest bardzo miły, bo pomaga nam ogarnąć mieszkanie i oprowadza po mieście - jak będziecie kiedyś w okolicach #barnsley a dokładnie #wombwell to polecam Churchill's Hotel!). Mimo wszystko jesteśmy dobrej myśli i mamy nadzieje, że uda nam się załatwić jutro mieszkanie za 600-700Ł na pierwszy miesiąc (potem już mniej) :)

#motoryzacja

Wspominałem już, że brytyjczycy jeżdżą jak cipy? Serio.. Wolno, nieskładnie, jak wjedziesz im kawałek za daleko albo zbyt późno zachamujesz to panikują i się zatrzymują, próbują przepuścić a potem zmieniają zdanie.. MEGA nieskładnie. Najlepsi kierowcy w europie to zdecydowanie austriacy i niemcy (potem Krakowiacy, ale tylko oni, bo w reszcie Polski nikt nie umie jeździć) - szczególnie we wiedniu jeździłem.. Oni jeżdżą #!$%@? - tam nie ma czasu na myslenie, wszyscy po małych uliczkach 60-70km/h. A tutaj? Jak mało jeżdże po tej stronie, tak zdążyłem się przyzwyczaić i uważam, że poruszam się znacznie lepiej po drogach niż oni.

#lpg

Nie wie ktoś skąd załatwić przełączke do LPG na szybko? W okolicy barnsley najlepiej.. Mogę zamówić z eBay ale to pójdzie trochę a nie mam adresu na który mógłbym to wysłać..

Jest fajnie! Zjeść obiad za 5$ to nie problem i to całkiem smaczny! Produkty tanie i oczywiście w Leeds polskich sklepów jest tyle (cała alejka właściwie) że kupiliśmy od razu zgrzewkę mleka Łaciate :D

Do tego w Leeds kuimpel ma rodzine i byliśmy tam 2x pod rząd na obiedzie i na grillu. Fajnie jest jeść oscypka prosto z pod nowego targu do tego polską musztarde, majonez, ketchup i kiełbasy w samym środku anglii :D

Jest super! Bardzo fajni współwyjazdowicze i miła atmosfera - no i jest internet <3
  • 17
  • Odpowiedz
@Gwaihir: Od tygodnia powstał nowy o którym pisałem w poprzednim wpisie - bardzo nam pomogli i wyjaśnili pare rzeczy ;) Sprawdzaliśmy wszystkie mieszkania, ale większości zajmuje to pare dnim a my potrzebujemy mieszkania jak najszybciej - hotel nas za bardzo szczypie ;/

@kvadzio: Dokładnie w ASOS w magazynie odzierzowym. Chodzenie z wózkiem i zbieranie do niego zamówień. Dużo chodzenia, ale mam glany, więc mogę przejść i pół polski ;) A
  • Odpowiedz
@sorek: pickerzy w Asosie za moich czasów (czyli rok temu XD) mieli #!$%@? - czasem ledwo po kilkanaście godzin pracy tygodniowo. Zdarzało się, że byli zwalniani z dnia na dzień, bez uprzedzenia. Normy do wyrobienia w Asosie to osobna sprawa :P
  • Odpowiedz
@kvadzio: Raczej niski, komunikatywny jest potrzebny. Ja rozmawiam płynnie bo urzywam języka codziennie. Mam spore problemy z mega poprawną wymowa, ale jak ja słysze jak tu ludzie w Yorkshire mówią, to uważam, że oni mają większy problem niż ja :D

@Gwaihir: Słyszałem też o tym, ze roboty jest za dużo.. Przez rok się dużo zmienia, ja tu tylko miesiąc będę robił i się rozglądam za jakąkolwiek inną robotą ;) W
  • Odpowiedz