Wpis z mikrobloga

Nic mnie tak nie bawi jak gadanie deweloperów że nieruchomości to koło zamachowe gospodarki. W obecnej sytuacji moim zdaniem jest to właśnie największy hamulcowy. Sytuacja w której młody człowiek, zamiast rozwijać własną firmę, inwestować w różne giełdy czy inne aktywa jest zmuszony większość swojego wypracowanego kapitału oddawać w horrendalnym kredycie na 20 lat tylko po to aby mieć gdzie spać to patologia a kredyt 0% tylko tą patologie winduje na wyższy poziom. Ale żeby naprawić ten chory stan rzeczy trzeba byłoby najpierw pozbawić nieruchomości statusu bezpiecznej lokaty kapitału, podatki katastralny, od pustostanów i od flipów to mus, a i blokada zagranicznych kapitałów na zakup nieruchomości u nas też by się przydała. Tyle i aż tyle. Nie wierzę że politycy tego nie wiedzą czy są tak głupi, oni wszyscy muszą mieć dobre profity z tej chorej sytuacji, a cała wojenka pis vs po to tylko teatr dla kołchoźników.

#nieruchomosci
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@6aesthetic9:

Betonowe złoto które nic samo w sobie nie generuje jest kołem zamachowym xd

Kołem zamachowym byłaby elektrownia fuzyjna która tak tanio produkuje energię elektryczną że każdy kto produkuje w Polsce kosi kosztowo konkurencję innych państw
  • Odpowiedz