Wpis z mikrobloga

#greenvelo siemka wykop, wczorajszy dzień, pierwszy mojej wyprawy, przebiegł całkiem udanie. Udało się zrobić trasę z Gdańska do wsi Łącze na wysoczyźnie Elbląskiej. Jak na start o 13 myślę że mogę być zadowolony, prawie 100 km zrobione. Planowałem dojechać do Tolkmicko ale nocka i zmęczenie mnie zatrzymały.

Jeśli chodzi o pokonaną trasę to była dość fajna pod względem infrastruktury, praktycznie od Gdańska do Stegny ścieżka rowerowa ( no i można się przejechać promem w Mikoszewie ( ͡º ͜ʖ͡º)), potem drogą powiatową kawałek by za Rybinem wlecieć na ścieżkę z małych płyt wzdłuż kanałów i rzeczek (obawiałem się tych płyt ale o dziwo całkiem fajnie się po nich jedzie, lepiej niż po kostce brukowej). Po dotarciu do Nowego Dworu Gdańskiego leci się poboczem starej trasy krajowej do Elbląga z Gdańska, muszę ocenić że to był najmniej fajny etap, gdyż widoki średnie ( z jednej strony autostrada) i ruch mimo wszystko większy jak na zwykłej drodze. Do Elbląga dotarłem koło 18 i miałem dylemat czy jechać dalej czy spać na polu namiotowym, no ale doszedłem do wniosku że mam jeszcze dwie godziny i dotrę do Tolkmicko. No i trasą przez Elbląg, bazanterie i wysoczyznę jest mega fajna ale też wymagająca. Jak prawie całą drogę miałem płasko (oprócz kilku podjazdów na wiaduktach) to tu było sporo cięższych wjazdów i równie wymagających zjazdów. No ale fan nieziemski i w dodatku ładna przyroda w koło. W Elblągu przejeżdżałem też przez mega fajny park, cud miód po prostu, wydaje się że to miasto jest naprawdę fajne do życia. Polecam odwiedzenie jak ktoś nie był, w sumie sporo atrakcji a turystów na pewno mniej niż w Gdańsku.

Przed 20 zdałem sobie sprawę że jednak do Tolkmicko nie dotrę o zdrowych godzinach, więc przed miejscowością Łącze robiłem się na dziko, zjadłem jedyną konserwę jaką miałem (bez chleba ( ͡° ʖ̯ ͡°)) i wypiłem resztkę wody, no i do spania.

Ogólnie dzień uznaje za udany, szczególnie jak na debiut. Najlepsze odcinki moim zdaniem to od Mikoszewa do Stegny (po lesie niedaleko morza), od Rubina do Nowego Dworu (wzdłuż kanałów) i Elbląg i wysoczyzna (the best for me).

Na dziś plan uderzyć na Braniewo a potem zboczyć z trasy i odwiedzić szwagra a potem się zobaczy

Z fartem miraski

#rower #sport #gdansk #elblag #podrozujzwykopem
szaman136 - #greenvelo siemka wykop, wczorajszy dzień, pierwszy mojej wyprawy, przebi...

źródło: temp_file3781891605321145225

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@szaman136: Jak będziesz szukał miejsca na namiot w okolicy Lidzbarka Warmińskiego to możesz bez opłat, bez problemu i pod kontrolą kamer rozbić się na plaży miejskiej. Jedyny minus to daleko do sklepu.
  • Odpowiedz
@pomozwsprawie:

i jak w simsach jak sie wyjmie drabinke z basenu na brzegu pojawia sie nagrobek? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


To musiałbyś sam sprawdzić tylko może być problem, bo tam nie ma drabinek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak serio to nurt jest tam bardzo silny
  • Odpowiedz
  • 1
@yannikto bardzo dobrze, mam go już dwa lata i jeszcze mnie zawiódł, w miarę lekki, łatwy i szybki w rozkładaniu i składaniu, na takie wyprawy w sam raz. Jedyny minus to że się wilgoć osadza od wewnątrz na tropiku i trzeba przecierać albo suszyć ale to chyba większość namiotów tak ma
  • Odpowiedz