Wpis z mikrobloga

Jakie są różnice w mentalności wschodnich ludów, takich jak rosjanie czy ukraińcy? Ja nie dostrzegam żadnych. Co innego Białorusini, czyli potomkowie historycznych Litwinów z którymi dzielimy setki lat pięknej historii. Ktoś mnie wyprowadzić z błedu? #ukraina #rosja #wojna
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

się znalazł psycholog-antropolog

Wiesz jaka jest różnica w mentalności?

Ukraińcy chociaż dalej zamoczeni w problemy wewnętrzne chcą być częścią zachodu. Rozumieją, że to gwarancja rozwoju. Rozumieją że świat zapierdziela i trzeba zapierdzielać razem z nim.

Ruscy
  • Odpowiedz
@3x32:

Białorusini to w większości potomkowie historycznych Białorusinów/Małorusinów czy jak ich nazwać, Litwinów było mało, a z Ukrainą też dzielimy setki lat pięknej historii.

Generalnie nie wiem, co mają na celu takie generalizacje na temat całych wieków, poza kręceniem burz na Łykopie ofc.
  • Odpowiedz
@3x32 Europa wschodnia to Europa wschodnia Ruskie Ukrainu czy Białorusini to mniej więcej ta sama mentalność. To co Grzesiok pisze to pierdoły pod tezę biednego Ukrainu który chce bardzo ale nie może.
  • Odpowiedz
@Wszebor: typowa ruska propaganda, zauważyli, że nie będziemy kochać nigdy Rosji, więc próbują postawić znak równości między Ukrainą a Rosją.
  • Odpowiedz
Kultura, a więc i "mentalność" Białorusinów, nawet pochodzących od Litwinów, była zresztą oczywiście prawosławna, ruska i "wschodnia" bo elity, a potem także reszta społeczeństwa Litwy właściwej bardzo szybko się zruszcząły, Litwa była pod bardzo silnym wpływem Rusi od głębokiego średniowiecza. Później wyższe warstwy szlacheckie czy mieszczańskie się spolszczyły, ale już po zruszczeniu.

Mendog przyjął chrzest prawosławny, tyle że później sprawa się rypła i poszli w katolicyzm, a "Jogajła" to wbrew rojeniom niektórych
  • Odpowiedz