Wpis z mikrobloga

Ausfahrt – największe i najbardziej ludne miasto w Niemczech wyróżniające się wyjątkowo zróżnicowanym krajobrazem. Przez Ausfahrt przepływają liczne rzeki, takie jak Ren, Łaba i Odra. Jest to bardzo ważne miasto, dlatego drogowskazy prowadzące do niego znaleźć można dosłownie wszędzie. Do Ausfahrtu jest bardzo łatwo dojechać, prowadzą do niego wszystkie niemieckie autostrady. Nie trzeba nawet jechać do końca, można skręcić z autobahna przy pierwszym drogowskazie na Ausfahrt. Wystarczy przejechać jeszcze kilkaset metrów i voilà, jesteśmy w przepięknym i tętniącym życiem Ausfahrcie.

Władze Republiki Federalnej Niemiec są często krytykowane za bardzo utrudniony dojazd do tego potężnego miasta dla osób korzystających z transportu publicznego. Do Ausfahrtu nie prowadzi ani jedna linia kolejowa! Miasto nie posiada nawet dworca kolei żelaznej. Można za to tam dojechać autobusem międzymiastowym, ale tu kuleje informacja pasażerska. W żadnym rozkładzie nie ma zamieszczonej informacji, że dany autobus jedzie do Ausfahrtu, trzeba samemu sprawdzić jego trasę i lokalizacje przystanków. Taka skala zaniedbań może szokować, ale to jest właśnie ta sławna niemiecka niesolidność, należy się przyzwyczajać.

#niemcy #ciekawostki #heheszki
Pierre_Nietzsche - Ausfahrt – największe i najbardziej ludne miasto w Niemczech wyróż...

źródło: 84

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@Pierre_Nietzsche Ausfahrt ( fart) Zawsze kojarzy mi się to z "Wyjściem/Ujściem pierda" ( ͡º ͜ʖ͡º). Za to najliczniejszy gang w Niemczech to Ausgang ( ponoć stworzony przez Austriaków ( ͡º ͜ʖ͡º))
  • Odpowiedz
@Pierre_Nietzsche: warto też wspomnieć o dwójce niemieckich przedsiębiorców, którzy posiadają nad polskim morzem znaczną liczbę hoteli i apartamentów- chodzi oczywiście o Panów Zimmer i Frei.
  • Odpowiedz
@Pierre_Nietzsche najśmieszniejsze jest to, źe jak pierwszy raz jechałem przez Niemcy i zobaczyłem ten znak, to serio myślałem, że to miasto XD tak to jest, jak z niemieckiego zna się tylko dwa słowa
  • Odpowiedz
@Pierre_Nietzsche: Wszystkie drogi prowadzą do Ausfahrtu
Tutaj warto nadmienić że nazwa "fahrt" w nazwie, wzieło się z początku 18 wieku kiedy to lokalni górnicy odkryli tam złoże złota.
Kiedy już mieli wyłączyć maszyny nagle jeden z nich natrafił na ogromną żyłę złota i wykrzykną radośnie "Co za fart"
Stąd nazwa Ausfahrt
  • Odpowiedz