Wpis z mikrobloga

Kurcze Mirki,

kupiłem nowe auto - wszystko cacy, umowa podpisana itp., ale jakoś umknęła mi kwestia OC.

OC jest aktualne do grudnia tego roku, ale nie dostałem żadnego potwierdzenia / wydruku polisy od sprzedającego. Czy przy rejestracji auta i ogólnie do użytku potrzebuję wydruk polisy czy zasadniczo wystarczy mi jej numer i ew. raport z UFG / historiapojazdu.gov.pl??

#motoryzacja #samochody #ubezpieczenia
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Suciup: Teoretycznie wystarczy numer polisy. Praktycznie dwie istotne kwestie, jedna to kwestia tego czy jest w ogóle opłacona bo tu się możesz zdziwić, a druga to kwestia rekalkulacji składki przy przepisaniu OC na Ciebie - przy okazji tego dowiesz się czy była opłacona i ile Ty musiałbyś dopłacić żeby ją przepisać na siebie.
  • Odpowiedz
@Suciup: lepiej sobie gdzieś spisać numer polisy pobrany z UFG.
Bardziej bym się martwił czy ubezpieczyciel nie przeliczy składki z dopłatą z Twojej strony. Zgłosiłeś zmianę własności?
  • Odpowiedz
@Suciup zgłoś się do ubezpieczyciela że kupiłeś auto z ich polisa to będziesz wiedzieć do kiedy opłacona i przepiszesz na siebie. A najlepiej przed rejestracja je po prostu ubezpieczyć na siebie. Będziesz miał wtedy mail z dokumentami.
  • Odpowiedz
  • 0
@OrzechowyDzem: niet, z tego co wiem to jest to obowiązek należący do sprzedającego?

Mogę niby zgłosić kupno do ubezpieczyciela (nawet mają specjalny formularz do tego) - ale jest realny sens aby to robić?
  • Odpowiedz
OC jest potrzebne jak samochod masz juz zarejestrowany


@korona_swirus: I tutaj jakbyś postawił kropkę to by, powiedzmy, można uznać wypowiedź :D
Każde zarejestrowane auto (poza wyjątkami z ustawy) ma obowiązek mieć ubezpieczenie OC niezależnie czy jeździ czy nie.
  • Odpowiedz
Mogę niby zgłosić kupno do ubezpieczyciela (nawet mają specjalny formularz do tego) - ale jest realny sens aby to robić?


@Suciup: Tak, bo dzięki temu możesz albo opłacić różnicę albo wypowiedzieć OC i ogarnąć swoje jeżeli kwota Cię nie będzie satysfakcjonować. Jeżeli tego ni zrobisz a sprzedajacy zgłosi zakup, to się mogą odezwać sami o dopłatę i wtedy musisz im dopłacić ile tam chcą za ten okres od zakupu do
  • Odpowiedz
jest realny sens aby to robić?


@Suciup: dowiesz się czy masz dopłatę składki czy nie. Lepiej o tym wiedzieć wcześniej i zapłacić mniej i wypowiedzieć polisę w razie czego niż dowiedzieć się później i zapłacić więcej.
  • Odpowiedz
na pewno przeliczy jak tylko zauważy, że na tym zarobi


@Heady1991: xD
Tymczasem np. Warta/HDI nie przeliczy bez wyraźnego żądania klienta.
Z kolei Hestia/MTU przeliczy zawsze i zazwyczaj jak ktoś ma krótką historię ubezpieczenia i/lub szkody to niekorzystnie.
  • Odpowiedz
na pewno przeliczy jak tylko zauważy, że na tym zarobi


@Heady1991: To już zależy od TU, niektórzy przeliczają dopiero jak poprosisz, niektórzy z automatu, niektórzy w zależności od różnic w składce.
  • Odpowiedz
@trx87 no jak zauważa, że nowy ma mniejsze zniżki i można mu d-----c kilka stówek to na pewno to zrobią, dlatego ja dla świętego spokoju jak kupiłem auto to swoje OC nowe brałem
  • Odpowiedz
dlatego ja dla świętego spokoju jak kupiłem auto to swoje OC nowe brałem


@Heady1991: Słusznie, ale jak już wspomniałem i ja i kolega wyżej, nie każde TU przelicza składki.
  • Odpowiedz
@Heady1991: Owszem, i to też wyżej napisałem. Jedyne co chciałem sprostować to to:

na pewno przeliczy jak tylko zauważy, że na tym zarobi


bo nie jest to prawdą. Ale sam też OPowi radziłem to ogarnąć żeby się później nie zdziwić, bo teraz jeszcze ma jakieś pole do ruchu.
  • Odpowiedz
  • 0
Dobra, dzięki wszystkim - odezwałem się do sprzedającego, polisa przepisana już na mnie i mam wydruk polisy z opłaconymi składkami do grudnia na moje nazwisko. Także wszystko wygląda cacy :)
  • Odpowiedz