Wpis z mikrobloga

#garmin Cześć, mam pewien problem. Wcześniej używałem zegarka fenix 6x i przy bardzo podobnej aktywności miałem spalone około 750kcal a teraz zmieniłem zegarek na venu 2 i ta sama aktywność jest liczona na venu 2 jako 1200 kcal. Waga i wzrost były wpisane takie same na obu zegarkach. W dzisiejszej aktywności źle policzyło mi dystans, pewnie dlatego, że miałem wyłączony GPS. Czy to możliwe, że brak tego GPSa przełożył się na mniejszy dystans i garmin liczył mi kalorie na podstawie zawyżonej prędkości spaceru?
Wookie2020 - #garmin Cześć, mam pewien problem. Wcześniej używałem zegarka fenix 6x i...

źródło: a3

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wookie2020: ważę 105kg i żeby mi na rowerze garmin pokazał 700kcal na godzinę, to muszę się zmęczyć do porzygu, a 1200 to w ogóle niewykonalne jest. Jakbym dziś przez 6h spalił tyle co u Ciebie, to bym 3 dni mógł żreć i nic nie robić i bym jeszcze był na deficycie i chudł, ale jakoś tak to nie chce działać :) Dziś przy śr. tętnie ok. 150 Garmin pokazał ok.
  • Odpowiedz
  • 0
@cult_of_luna: Ja się nie upieram, że te wyniki są prawidłowe, ale skoro na dwóch zegarkach pokazuje mi wyniki tak zawyżone to co zrobić żeby liczył je poprawnie? Bo oprócz ustawienia wagi, wzrostu, wieku i płci w zegarku to nie wiem co mógłbym jeszcze zrobić. Garmin raczej nie jest tanim chińskim szajsem, więc zapewne to ja robię coś źle.
  • Odpowiedz
@Wookie2020 pasowałoby mieć strefy tętna ustalone jeszcze. Zwróć uwagę że różniło się ono przy tych spacerach, a to już jest jakaś różnica w spalonych kaloriach. Co do ilości to zgadzam się z przedmówcą, że ciut za dużo patrz tutaj moja jazda na rowerzyku, jaki puls średni, maxa mam na rowerze gdzieś koło 195, akurat ten zmierzony to raczej wątpliwy, ale średni będzie właśnie ~160 i mam w półtorej godziny 1130
Kulawy_Lis - @Wookie2020 pasowałoby mieć strefy tętna ustalone jeszcze. Zwróć uwagę ż...

źródło: image_picker_60900031-A5FA-4F7D-9536-31CFA7339825-4676-000000DE2D034C5D

Pobierz
  • Odpowiedz
@Wookie2020: trudno powiedzieć o co chodzi - też mam dodany wiek, wzrost, wagę, płeć i maksymalne tętno i to co podaje ekosystem i Garmina i Suunto to jak Twoje podzielić przez pół (za to bardziej zbliżone do tego co powszechnie przyjęte w toku jakiejś tam nauki).
  • Odpowiedz
@Wookie2020 intensywność liczona jest z pulsu i stref, weź zobacz jak masz strefy tętna, bo pewnie z d--y. Ustal sobie maksymalne tętno i wtedy zgodnie z internetowymi tabelkami ustal strefy. To i tak będzie takie średnio dokładne, ale pewnie bardziej niż teraz. Patrzę je aż cze na rytm kroków i to jakieś dziwactwo jest. Biegając mam około 160-170, przy skipach i sprintach jest to około 200-220, a Ty przy spacerowaniu, niech
  • Odpowiedz
  • 0
@Kulawy_Lis: te 248 to jakaś anaomalia, normalnie mam koło 120. Strefy tętna mam ustawione domyślnie. Trochę czytałem na internecie i jest to dość częsty problem. Wygląda jakby kalorię aktywne była sumowane z kroków bez aktywności jak i z aktywnością i to by się w miarę zgadzało, bo ten wynik wygląda właśnie na podwojony względem rzeczywistego wysiłku. Ludzie próbowali innych rzeczy typu przywracanie zegarka do ustawień fabrycznych itd. Dziś po robocie
Wookie2020 - @Kulawy_Lis: te 248 to jakaś anaomalia, normalnie mam koło 120. Strefy t...

źródło: 555

Pobierz
  • Odpowiedz