Wpis z mikrobloga

@gentelman: o kalorie najmniej się rozchodzi, bo te wzory to są pi razy śliwka w drzwi, ale o ścieżkę liczoną po współrzędnych.. czyli o długość trasy i czas przejazdu
@qlf00n: A ile trwała twoja wycieczka? Jeśli tyle co endo pokazuje znaczy się że RUNKEEPER mógł tracić sygnał. Dlatego masz krótszy czas wycieczki + mniejsza odległość a co za tym idzie wyższą średnią.
@MrTofu: tak jak na obrazku podałem runkeeper dostał na wejściu ścieżkę wyciągnietą z endomondo

@oko_strusia: tak algorytmy liczenia długości trasy mogą być różne, szczgólnie, że z tego co widzę, endo robi to co kilka sekund (rysując NIEładne proste na zakrętach) ale RK ma dokładnie takie same dane zaimportowane.. któryś nieźle naciąga..
@qlf00n: ja korzystam z runtastic pro (4.4, ale dzisiaj zainstalowałem 5.0.3 na androjuda) i wczoraj biegłem z tatą, który korzysta również z runtastic tylko w wersji na WP i dodatkowo biega z garmin forerunner 305 i różnice na 10km między wszystkimi urządzeniami to +- 20m

Ale runtastic też dosyć rzadko stawia punkty na mapie, więc jeśli masz trasę pełną zakrętów to moga wtedy pojawić się przekłamania.
@sirgorn: mhm, domyślam się, że do biegania wystarczy 3-4 razy rzadziej stawiać punkty niż do jazdy na rowerze, dziwi mnie, że endo nie przestawia sobie tego po wyborze sportu "cycling, sport"..
@sirgorn

@pi0tr

właśnie przeczytałem ten artykuł i jestem w całkowitym szoku.. z jednej strony, jeśli dane są tak rzadko próbkowane to nie ma mowy, żeby on liczył z takim małym błędem.. z drugiej strony, jeśli danych ma faktycznie wiecej i tak dobrze liczy, to po kiego rysuje takie trójkąty.. :-|
@qlf00n: ja bym jeszcze mógł dodać optymalizacje kodu i wyświetlania mapy (czym mniej znaczników, tym płynniej chodzi apka) - a jeśli chcesz znać szczegóły to pewnie najlepiej pytać na forum endo lub stackoverflow, bo my jedynie możemy domniemywać dlaczego to jest tak zrobione, a nie inaczej ;)