Wpis z mikrobloga

#pracbaza mam nadzieję, że jak młodzi zaczną obejmować wyższe stanowiska to skończy się ten powszechny mobbing, jak ktoś jest w czymś kiepski, to go zwolnij, ale nie byj podły, czy nie drzyj na kogoś mordy, nie wyśmiewaj. Z doświadczenia wiem, że jak tak robią, to powodują tylko pogorszenie komunikacji z tym człowiekiem, ale z jakiegoś powodu go nie zwalniają, w sumie to nie mają w większości przypadków powodu, bo p------------ą się o głupoty, czasami wywołanych z ich samej winy.
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mewten: Ale wiesz ze w Polsce nie ma opcji zwolnic kogos na UOP bo jest 'za slaby', to nie jest w Polsce powod. Prawo pracy chroni tak, ze taka osoba musi sama odejsc z pracy, wiec gnebi sie ja zeby taki ruch zrobila. Tylko u nas system sztokholmski wygraywa i zamiast pozbyc sie kogos to dostajesz depresyjnego niewolnika.
  • Odpowiedz
  • 0
@BassGru: nie doprecyzowałem, chodzi zwłaszcza o praktykantów/zleceniówka, ich mogą zwolnić w każdej chwili, albo po prostu nie przedłużać. Nad nimi najbardziej się znęcają
  • Odpowiedz
@mewten: Oni (pracownicy) tez sie moga w kazdej chwili zwolnic, nie musisz czekac na pozwolenie swojego nadzorcy niewolnikow by po prostu pojsc do domu i powiedziec ze rzucam prace. Rozumiemo czym piszesz, ale nie rozumiem czego oczekujesz. Jak w pracy jest do d--y to ja zmieniasz (o ile mozesz i to jest glowny powod czemu ludzie sa w zakladach gdzie nie chca pracowac, dla wielu lepsza praca z mobbingiem niz
  • Odpowiedz
Ale wiesz ze w Polsce nie ma opcji zwolnic kogos na UOP bo jest 'za slaby', to nie jest w Polsce powod.


@BassGru: teoretycznie masz rację, a w praktyce wystarczy wprowadzić jakiś "pracowniczy program naprawczy" i jeśli w ciągu 2-3 tygodni pracownik nie wyrobi jakiś wyników to myk wypowiedzenie
  • Odpowiedz
  • 0
@BassGru: ale w większości przypadków nie możesz, nowej pracy szuka się sporo czasu w większości zawodów, a też nikt nie chce mieć w CV 2 miesięcznej pracy
  • Odpowiedz
mam nadzieję, że jak młodzi zaczną obejmować wyższe stanowiska


@mewten: jak tak patrzę jakie chęci ci "młodzi" mają do pracy to długo sobie poczekasz.
Też byłem gamoniem po studiach, który nic nie wiedział o życiu, ale chciałem się uczyć w pracy i starałem się, z różnymi efektami. Teraz jak patrzę na młodszą ekipę to widzę zero zaangażowania. "Nie wiem, nie umiem" i cyk na instagrama. Najlepiej nie próbować bo jeszcze
  • Odpowiedz
@mewten: Ale wiesz, ze nie musisz wpisywac w CV wszystkiego? Jak ci wstyd ze skonczyles technikoum im. lansu i bansu to tego nie pisz i tyle, nikt tych cv nie weryfikuje przeciez jezeli nie idziesz na specjaliste.

A wracajac do glownego watku, nie zmieni sie podejscie bo nie chodzi o wiek kadry managerskiej tylko o podejscie. Jest faktycznie cos jak 'polska szkola managementu' gdzie podejscie jest jak w rosji -
  • Odpowiedz
@mewten: nie da się kogoś zwolnić od tak, bo jest w czymś kiepski, a przynajmniej tak u mnie w korpo jest, ktoś musiałby być wybitnie słaby i regularnie popełniać jakieś kosztowne błędy, zresztą fakty są takie że większość ludzi jest generalnie przeciętna i nie da się mieć samych top gości w zespole
  • Odpowiedz