Wpis z mikrobloga

Wiele osób pisze na tagu #ukraina że Polska będzie zarabiać na odbudowie jej po wojnie i to będzie super żyła złota. Ja dalej nie jestem w stanie znaleźć żadnego miejsca w odbudowie gdzie to będzie intratny biznes, który będzie wymagał robienia teraz przysług. Wszystko co tam jest to i tak będzie wymagało przyniesienia kapitału z zewnątrz. Jeżeli chodzi o dostęp do rynku to Ukraina będzie naszym konkurentem bo właśnie wtedy Niemcy/EU przeniosą fabryki z UE/Niemiec/Polski na Ukrainę. Polacy też mogą przenieść część fabryk ale to będzie dostępne niezależnie czy będziemy im dawać im przysługi czy nie.

Chyba, że jest jakaś dziedzina gdzie faktycznie to będzie miało sens. Jeżeli znacie jakieś to chętnie przeczytam.

#ukraina #rosja #wojna
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@acpiorundc: Pozostając ino hubem dla NATO, Szwajcarii, G7, Korei, Norwegii czy innej Unii nadal mamy prawie zagwarantowane bonusy z odbudowy Ukrainy. Oczywiście, żeby wyjąć, trzeba wziąć przykład z Niemiec sprzed 35 lat i najpierw włożyć.
  • Odpowiedz
  • 1
Wg Ukraińców Polacy będą mogli jeździć na Ukrainę na ogórki... XD


@kornykorny: gdzieś tam słyszałem, że Polska może Ukrainie wybudować autostradę i pobierać za nią myto. To miała być autostrada ze Lwowa gdzieś w stronę Kijowa. Coś jak kulczyka autostrada wokoło Poznania. Tylko pytanie jest inne ile my na tym zarobimy? Jeżeli w rząd Polski może budować autostrady w Polsce i za to pobierać myto i mieć niezłe ROI bez
  • Odpowiedz
  • 0
Pozostając ino hubem dla NATO, Szwajcarii, G7, Korei, Norwegii czy innej Unii nadal mamy prawie zagwarantowane bonusy z odbudowy Ukrainy. Oczywiście, żeby wyjąć, trzeba wziąć przykład z Niemiec sprzed 35 lat i najpierw włożyć.


@walenty-merkel: dokładnie tak, my dostaniemy dużo rzeczy gratisem "nic nie robiąc". Myślałem o autostradach jak w/w komentarz. Myślałem też o jakiś magazynach na wschodzie Polski. Ale to nadal wszystko mniej lub bardziej opłaca się w Polsce
  • Odpowiedz
  • 0
odbudowa bedzie z kapitału rosyjskiego aresztowanego na Zachodzie


@szurszur: w sumie masz rację o tym zapomniałem. Tylko te powiedzmy ~300 mld to nadal za mało. Ukraina wzięła dużo pożyczek międzynarodowych pod zakup broni. Te 300 mld to się rozejdzie na odbudowę bloków/miast. Licząc powiedzmy w polskich cenach -20% za koszt odtworzenia 1 m2 mieszkania to jest ~5k zł. 50m2 w takim razie kosztuje jakieś 50*5 => 250k zł. za 1
  • Odpowiedz
Wiele osób pisze na tagu #ukraina że Polska będzie zarabiać na odbudowie jej po wojnie i to będzie super żyła złota


@acpiorundc: Nikt normalny tak nie pisze.

właśnie wtedy Niemcy/EU przeniosą fabryki z UE/Niemiec/Polski na Ukrainę.


@acpiorundc: To wydaje się spoko bo u nas i tak już nie ma zbytnio kim robić i trzeba brać murzynów ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
Nikt normalny tak nie pisze.


@Flutter_M_Shydale: co jakiś czas w komentarzach widzę takie wpisy. A to nam obiecali "D----s" do odbudowy itd.

To wydaje się spoko bo u nas i tak już nie ma zbytnio kim robić i trzeba brać murzynów ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Flutter_M_Shydale: można bardziej automatyzować procesy. Wydajność będzie rosła. Przeniosą rzeczy mocno wymagające roboczogodzin wraz pewnie z jakąś formą grabieży
  • Odpowiedz
  • 0
Towar będzie jechał. Cement, art metalowe, drewno, pokrycia dachowe i masę innych pierdół. Już teraz to od nas jedzie. A co jeszcze to czas pokaże. spokojnie.


@mleko3-2procent: ale to i tak będzie jechało niezależnie od tego czy im będziemy wyświadczać "przysługi" czy nie.
  • Odpowiedz
  • 0
Polscy politycy wywieraja presje żeby ogarneli b----l z banderowcami, i wolyniem.


@mleko3-2procent: i co z tego wyszło? Niewiele. Dlatego tak jak piszesz:

nie ma juz przysług tylko biznesy.


@mleko3-2procent: powinnismy teraz tak jak europa zachodnia podczas 2 wojny swiatowej na siebie grała tak teraz my możemy i mamy pod to szanse.
  • Odpowiedz