Wpis z mikrobloga

Mieszkam za granicą, mam cały czas polski numer na kartę z Playa. Z racji, że przebywam cały czas poza PL, żadna formuła już nie działa, ponoszę koszty bazowe za minutę połączenia + dopłatę roamingową (bodajże 12gr/min.)

Gdy wykupię pakiet 30 minut do wszystkich za 6zł to płacę tylko te 12gr/min. Sęk w tym, że te 30 minut to za mało, ja potrzebuję 2 razy więcej, ale w Playu można wykupić tę usługę tylko raz na 30 dni.

Który operator ma najniższą stawkę za minutę połączenia w gołej ofercie na kartę oraz/lub najkorzystniejszy cenowo pakiet około 60-80 minut na komórkowe w Polsce?

#siecikomorkowe #gsm #play #tmobile #plus #orange
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lokibb: Jeżeli potrzebujesz stacjonarnie, to zrób sobie numer VoIP, kup bramkę i używaj jak lokalnego, stacjonarnego w Polsce. Można dzwonić w 2 strony - dzwoniący "mysli", że dzwoni lokalnie. Od 20 lat mam z Halonetu, żona używa do gadania z rodzinką która nie ma zasięgu "internetowego" w Polsce.
  • Odpowiedz
  • 0
@bialy100k: muszę o tym zatem poczytać, bo jeśli chodzi o kwestie techniczne to jestem jaroszem ( ͡° ͜ʖ ͡°) znalazłem jednak w międzyczasie opcję "Wifi calling". Te połączenia do Polski wykonuję praktycznie jedynie z domu, gdzie mam Wifi. To chyba też dobra opcja, prawda?

@fishery sęk w tym, że chcę zachować numer który mam, ale faktycznie kilka dodatkowych starterów to niezła opcja
  • Odpowiedz
@lokibb: Zapytaj czy możesz przenieść swój numer do tej sieci co pisałem. Stacjonarne się chyba dawało, ale jak masz komórkę to nie wiem. Na początek wziąłbym jakiś "ich numer" żeby sprawdzić czy działa. Oni byli dosyć przyjaźni z pomocą. U mnie to chodzi na czymś takim (ale kupowałem dawno, z innej aukcji) - https://www.aliexpress.com/item/1005005014856557.html do tego mam wpięty "zwykły" telefon - konkretnie to mamy bezprzewodowy i kilka słuchawek. Jednak wiem,
  • Odpowiedz
  • 0
@bialy100k: ło Panie, dużo z tym zachodu. Dzwonię z kraju UE, dzwonię z komórki, chcę to maksymalnie uprościć. Swoją drogą, czy do Wifi Calling, druga osoba (odbiorca połączenia) musi mieć dostęp do internetu, czy to tylko ja dzwonię z WIFI, a on odbiera to poprzez GSM?
  • Odpowiedz
@lokibb: W życiu nie widziałem wifi calling, to się nie wypowiem.
Ale jeżeli ogarniesz, to zawołaj - bo może lepsze/tańsze od mojego?

EDIT:
Do wificalling trzeba płacić abonament w PL. Ja nie płacę, nie mam komórki. Utrzymanie numeru rocznie to jakieś parę PLN w Halonecie.
  • Odpowiedz