Wpis z mikrobloga

#czytajzwykopem #ksiazki #literatura

Mało oryginalne pytanie, ale dręczy mnie. Czy warto brać się za Sapkowskiego? Nie jestem fanem gry, ani fantasy. Czy jest do dobrze napisane, według ogólnych standardów literackich? Jeśli tak, to od czego zacząć.
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy warto? Na pewno warto. Ja jak wielu uważam że Janu... Andrzej jest dobry tylko w krótkiej formie, a więc opowiadania obowiązkowo musisz ogarnąć. Co do dłuższej formy, to w przypadku wiedzmina wszystko zaczyna się rozjeżdżać. Miałem wrażenie, pisał je po łebkach, byle by napisać. W dodatku jego i tak już wówczas rozbuchane ego sprowadziło w grafomanie - "ludzie i tak kupia/przeczytają, a jesli beda narzekac to dlatego że sie nie znają".
  • Odpowiedz
@erhh1992: az mi sie przypomina Pilipiuk, chyba wszystko inne poza Wedrowyczem to gowno ew po prostu Wedrowycz byl swietny a reszta, mierna. On zdaje sie od tej "klatwy" chcial sie uwolnic. A mialem zioma co sie zachwycal Piekara, zawsze polecal, ale on mial zajoba na punkcie religii/wiary/boga itd wiec byla to wrecz antyreklama dla mnie
  • Odpowiedz
@erhh1992 oki, czyli nie jest to wybitny pisarz, jeśli chodzi o warsztat. Ale ma pomysł, który sprawdza się w krótkich formach. Czy Otatnie życzenie albo Mecz przeznaczenia będą ok na początek?
  • Odpowiedz
@JackBauer666: Pilipiuka nie czytałem, ale mam zamiar... kiedyś. Starsze pozycje nie są złe podobno, ale słyszałem że jest tam masa "januszowego" poczucia humoru. Jakby tak zrobić nowe wydanie i wrzucić ilustracje nosaczy sundajskich, myślę że antologią zrobiła by furorę.
Z resztą ci nasi topowi autorzy fantasy mają chyba jakieś dziwne parafilie, Piekara z gwałtem z chorymi udziwnieniami, Ziemianski z pissingiem, taki Sapkowski wychodzi na calkiem normalnego typa.
  • Odpowiedz
@erhh1992: Mozna i to nazwac januszyzmem, ale beka jest. Jak lubisz klimat nosaczy i wesolych pijaczkow z wiochy to ci przypasuje, w sam raz na wyluzowanie sie. Potem probowalem czytac cos nie wedrowyczowego i sie zawiodlem, juz lepsze fanfiki
  • Odpowiedz
@JamesJoyce: wszystkie opowiadania jak najbardziej. dodatkowo polecam początki jego cykli. im dalej w las tym gorzej ale raczej po przeczytaniu kilku pierwszych będziesz wiedzieć czy kontynuować przygodę czy abandon mission
  • Odpowiedz