Wpis z mikrobloga

Mam teścia pisowca. Republika mode.
Wczoraj pytałem się go o jego syna, czy ma mniej niż 26 lat, to by podatku z fuchy nie płacił.

- już to Donek cofnął, już nie ma tej ulgi.

Zgłupiałem. Powiedziałem, że bzdura i zrobiłem przy nim szybki research. Nic nie znalazłem.

Oni żyją w jakimś równoległym Państwie Polskim?

#bekazpisu #polityka
  • 45
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PokemonowyRambo niestety, ale oni tak ciągle. Już cofnięto 13, 14 emeryturę, zwolnienie podatku dla ludków poniżej 26 roku życia. Wszystko już cofnęli. A komentarz niżej kolejna osoba pisze, że oddaje 14 emeryturę za 8 lat dobrobytu.
  • Odpowiedz
@PokemonowyRambo: donek aka ruda wrona vel herr tusk pseudonim uśmiechamy się jest odpowiedzialny za:

-rzeczy, które się wydarzyły począwszy od czasów przed narodzinami Jezusa Chrystusa z Nazaretu kończywszy w 3000 roku przyszłej ery
-rzeczy, które nigdy się nie wydarzyły ale mogłyby
-rzeczy, które nigdy się nie wydarzyły i się nie wydarzą
  • Odpowiedz
@PokemonowyRambo: Zacznijmy w ogóle od tego, że ta ulga jest źle skonstruowana. Tzn w momencie jak nagle wybija ci 26 lat, dostajesz obuchem w łeb w postaci dużo wyższych podatków. Powinni to jakoś wygładzić, żeby te podatki rosły na przestrzeni powiedzmy 3 lat. Przecież to hardcore, że z miesiąca na miesiąc nagle dostajesz dużo mniej kasy (tak samo powinno być przy progresji do 32%).

Inna kwestia to taka, że ta
  • Odpowiedz
@PokemonowyRambo: najbardziej mnie śmieszy jak takie tępe emeryty nazywa się "prawakmi", a jednocześnie te "prawaki" mają pretensje do Tuska za wprowadzanie prawicowych reform (bo taką reformą byłoby obcięcie tych wszystkich socjali, dodatkowych emerytur i ulg). Gdyby ryży faktycznie to zrobił to sam bym na niego głosował już w każdych następnych wyborach, ale oczywiście to się nigdy nie stanie ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@PokemonowyRambo: no to jest niesamowite, że ich poziom życia to się wręcz nieznacznie poprawił, bo przynajmniej inflacja jest na poziomie 4% a nie 15% jak 2 lata temu ale jak ich zapytasz to wszystko już Donek zrujnował i żyje się tragicznie.
  • Odpowiedz
- już to Donek cofnął, już nie ma tej ulgi.


@PokemonowyRambo: Yup, mi o tym stary już w styczniu p-------ł bo gdzieś mu na Republice albo Tiktoku powiedzieli że nie ma xD Potem jeszcze przez tydzien p-------l że Tusk chce województwa zmienić bo też mu tak powiedzieli
  • Odpowiedz