Wpis z mikrobloga

@kamil-tumuletz: fun fact - zjawisko pauperyzacji obiektywnej jest niezwykle rzadkie i występuje głównie w skutek wojen oraz katastrof naturalnych.
Natomiast ludzie bardzo często mają odczucie pauperyzacji subiektywnej, polegającej na tym że stopa życiowa jednych się podnosi a innych stoi w miejscu lub podnosi bardzo wolno. Wtedy tym drugim błędnie wydaje się że biednieją.

Another fun fact - człowiek który jest biedny i wszyscy wokół są biedni bywa szczęśliwszy (mniej nieszczęśliwy)
  • Odpowiedz
@thorgoth: bieda i bogactwo zawsze są w porównaniu do ludzi współczesnych na dany moment, obecne biedne osoby mają pod wieloma względami więcej rzeczy niż starożytni władcy
  • Odpowiedz
@Formbi: oczywiście że tak.
Ja po prostu zauważam prosta zależność; części ludzi bardziej zależy żeby ten somsiad nie miał lepiej niż żeby sami mieli spełnione określone potrzeby czy aspiracje.

Czlowiek zarabiajacy 2000 euro wśród innych zarabiających 2000 euro jest szczęśliwszy niż ten który ma 3000 wśród takich co mają 5000
  • Odpowiedz
@Baleburg: z jednej strony się ciesze i mam świadomość że mogło być gorzej albo dużo gorzej. Z drugiej kompletnie nie wiem co konserwatywno-liberalnego albo liberalno-konserwatywnego jest w różnych programach typu 500+ i nie gaśnie nadzieja w moim nieczułym, darwinistycznym serduszku na normalną liberalną partie, bez krzyża ani sierpa z młotem.
  • Odpowiedz
@thorgoth: Zastanawiałem się kiedyś nad tym zjawiskiem i napiszę szczerze bez kuglarstwa moje wnioski
Uważam iż gatunek ludzki jest leniwy z natury i możliwe że samochody stworzono bo ludziom się nie chciało chodzić a dźwig byśmy nie musieli podnosić ciężkich przedmiotów , te i wiele innych wynalazków powstało by zmniejszyć nasz wysiłek fizyczny.
Budowanie jest bardziej pracochłonne niż niszczenie, zasadzenie jabłonki dbanie o drzewo wymaga więcej pracy niż zniszczenie jej sąsiadowi i sprowadzenie go w dół.
Wielu ludzi nie posiada własnego rozumu i ogląda się na innych ludzi popełniając podstawowy błąd porównując się do nich zamiast tylko oceniać. W ten sposób są nieszczęśliwi bo tamten ma to a ja nie,a tamten jest taki a ja nie, jeżeli człowiek przestanie oglądać się na innych zacznie się cieszyć z "małych" rzeczy takich że jest zdrowy fizycznie ma pracę ma się w co ubrać czy co zjeść nie spełniając oczekiwań i podlegać ocenienie innych ludzi staje się szczęśliwszy.

Kobiety wszystkie są równe i dlatego jest między nimi tyle sporów za to my mężczyźni mamy hierarchie i do puki nie trafi się samiec który próbuje ją zaburzyć jest spokój. Kobiety używają naszej hierarchii by wybrać najsilniejszego partnera do rozpłodu i to
  • Odpowiedz
Kobiety wszystkie są równe i dlatego jest między nimi tyle sporów za to my mężczyźni mamy hierarchie i do puki nie trafi się samiec który próbuje ją zaburzyć jest spokój.


@JakubzKorporacji: ewidentnie żyjemy na innych planetach
  • Odpowiedz