Wpis z mikrobloga

#mechanikasamochodowa #ford #focus #fordfocus Siemka samochodowe wariaty, ktoś podpowie co jest w zaznaczonym miejscu oraz dlaczego może z tego miejsca być czarny wyciek i czy to bardzo źle Focus MK2 1.6 TDCi 90KM. Jak dowiem się co to za elementy się tam łączą to pewnie na youtube już dalej znajdę więcej info i może poradnik wymiany jakiejś tam uszczelki czy części przez którą tam się poci/cieknie.

Dodatkowo może ktoś podpowie czy mogę sam w jakiś sposób sprawdzić czy turbina działa? Bo mam wrażenie że auto mocno osłabło, dziś lub jutro przeczyszczę EGR/przepustnicę ale może da się też jakoś własnym okiem sprawdzić turbinę bez demontażu połowy auta. Jak odłączę to co łączy filtr powietrza z turbo to mogę odpalić auto i jak zajrzę to coś tam zobaczę? ( ͡º ͜ʖ͡º)
inXe - #mechanikasamochodowa #ford #focus #fordfocus Siemka samochodowe wariaty, ktoś...

źródło: focus

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@inXe tam masz tylko powietrze z mgiełka olejowa.
Jak się leje to znaczy że odma albo turbo rzuca dużo oleju w dolot.
Co zaznaczyłeś jest tam jakaś uszczelka ale tam ma się nie lać.
Chyba że pękło i masz tam dziure.
Stąd może osłabło auto bo jest dziura w dolocie.
Egr masz z tyłu silnika, przy ścianie grodziowej, zazwyczaj martwy egr rzuca błąd. Wymiana się tylko na oryginał Valeo, około 600zl
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
Co do EGR wszystko już mam obcykane jak się tam dostać i zacznę od wyczyszczenia, zobaczę czy coś to da.

Co do tego co jest zaznaczone, w jaki sposób tego szukać w internecie? Co to jest konkretnie za element, ewentualnie co ze sobą łączy? Ten z tą "harmonijką" bo wydaje mi się że albo tam coś pękło, albo jakaś uszczelka łącząca ten element z tym który jest tam dalej. Ale niestety nie
  • Odpowiedz