Wpis z mikrobloga

Co się dzieje? Jestem Na 100% PEWNY że trafiłem na jakąś globalną spamlistę bo w zasadzie nie mogę poruszać się po mediach społecznościowych. W ostatnim czasie, każde moje założone konto dostaje shadowbana na sam start. Na przykład założyłem sobie tik-toka i za dwa tygodnie publikowania filmów (w sumie 22 filmiki) zebrałem... 13 wyświetleń. I to w sumie. A filmy wrzucone z tagami, tak jak należy. Mało to, gdy zakładam sobie konto w serwisie pocztowym to dostaje dziwne komuniukaty. To znaczy wyskakuje jakieś "ta operacja jest obecnie niemożliwa, skontaktuj się z pomocą" albo u innych wyskakuje dodatkowo, obowiązkowy nakaz podania numeru telefonu i weryfikacja przez taki numer. Portale towarzyskie - instant ban, nic się nie dzieje. A dzisiaj koleżanka napisała mi, że jak wysłałem jej prośbę o obserwowanie to kliknęła "akceptuj" i wtedy zamiast wpuszczenia mnie to wyskoczył jej wielgaśny komunikuat o tym, że moje konto - uwaga, to będzie dobre... - kojarzy się z oszustwami! I czy na pewno chce mi dać dostęp. No co jest do #!$%@?!?
Są jakies globalne spamlisty, z których korzystają inne portale? Musiałem trafić na coś takiego bo ja #!$%@? nic nie mogę zrobić w internecie od tygodni....

Nowe konta działają wyłącznie wtedy gdy założe je z jakiegos nowego adresu IP, np. z publicznego internetu w kawiarni. Co ciekawe, gdy zakładam je u siebie z właczonym VPN - nic to nie daje, założone w ten sposób gdzieś konto również łapie bana z automatu.

#internet #spam #pytanie #informatyka #komputery #instagram
Bunch - Co się dzieje? Jestem Na 100% PEWNY że trafiłem na jakąś globalną spamlistę b...

źródło: 997d7401-5177-4b92-864b-8da89b981e97

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bunch: Ale masz stałe IP zewnętrzne? Musisz coś podawać, co jest wspólne dla wszyskoch kont. Obstawiam nr telefonu lub email, no bo co innego? Może masz na kompie coś co przechwytuje co piszesz i konta są natychmiast przejmowane przez kogoś i są tam jakieś dziwne akcje. Chybna nie zbanowali cię po dostawcy internetu?
  • Odpowiedz
@Bunch: Nie wiem co robiłeś, a różny jest poziom wiedzy userów. Ogólnie zagadka... Próbowałeś może z innej przeglądarki? Muszą cię jakoś identyfikować..
  • Odpowiedz