Wpis z mikrobloga

Fani Rosji, wyjaśnijcie mi, jak to możliwe, że daliście sobie wmówić, że jak 2 armia świata robi włamanie w liniach 20 armi świata na 10 kilometrów po roku walk to jest jakiś sukces? Że upadek miasta powiatowego przy stracie dwóch brygad (Awdijewka) to sukces atomowego mocarstwa? Że w wojnie napastniczej, 2 armia świata szczyci się tym, że powstrzymała ofensywę 20 armi świata i że to jest sukces?

To są powody do wstydu. To wszystko to gorszy wstyd niż atak na Groźny w 1995. To jest gorszy wstyd niż Afganistan, a nawet niż masakra pod Cuszimą. Będąc zwykłym, nawet nieruskim trolem, po prostu czułbym się brudny.

#ukraina #rosja #wojna
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@berecik: Dalej dostaja stary, nawet te f16 co dostaja to mialy isc na zyletki. Kraby to byl doskonaly sposob na przetestowanie sprzetu w boju i dzieki temu Ukraincy kupuja od nas ich wiecej.
  • Odpowiedz
  • 0
@iluvmypickle to ten rozsądek skłonił ich do rozpoczęcia wojny która powoli ich wykańcza i ośmieszyła na arenie międzynarodowej? Mogli też przewidzieć, że rozpętanie wojny w Europie jednak wywoła reakcje innych państw. Teraz w akcie desperacji straszą atomem, ale czy ponownie będą tak głupi i założą, że moskwa nie przestanie istnieć kilka minut po tym jak wystrzelą atom? W sumie mogą być w końcu to ruscy.
  • Odpowiedz
@polak-p: no i #!$%@? ci po tym wstydzie jak przemielone zostało kilkadziesiąt tysięcy Ukraińców, a ruscy dalej okupują 1/4 zrujnowanego demograficznie i gospodarczo kraju?

Mi się też serce radowało 3 tygodnie temu jak widziałem ofensywę Ukraińców, ale nie zmienia to faktu, że te 3 tygodnie później wg analityków (np. z OSW) a nie wykopkowych krzykaczy to wygląda na to, że ruscy przesunęli kompletnie nieznaczne siły z frontu do obrony własnych
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Voltix Mylisz pojęcia. To, że dostali używany, magazynowy sprzęt to nie znaczy, że jest on z poprzedniej epoki. Ukraińcy dostali mnóstwo sprzętu który jest normalnie użytkowany przez zachodnie armie jako podstawowy w danej kategorii. Zwłaszcza artyleria (M777, Cezary, PZH 2000, Himarsy), czy bojowe wozy piechoty ( Rosomaki, Bradleye). Czołgi faktycznie dostali z poprzednich generacji, bo chodziło także o to, że łatwiej im było korzystać ze sprzętu posowieckiego, bo znali te maszyny.
  • Odpowiedz