Wpis z mikrobloga

Nie urządzałam mieszkania od zera, tylko robiłam remont w mieszkaniu z wtórnego, ale polecałabym ci zaplanowanie sobie tego jak w ogóle chcesz żeby każde pomieszczenie wyglądało. Nawet jeśli nie bierzesz kogoś do projektowania, to pooglądaj sobie w necie jakieś inspiracje, żeby jakoś spójnie to wszystko urządzać tj. żeby kolor podłóg nie gryzł ci się z meblami czy kolorem ścian, bo czasem to może być kwestia odcienia. Na niektóre meble trzeba czekać, bo
  • Odpowiedz
@Eustachy_goli_pachy:
Zależy jakie meble do kuchni. Przy robieniu kuchni wszystko musi być gotowe. Bo robi się precyzyjne pomiary, ale też wstępny projekt może wymagać zmian w instalacji. Bo projektant może potrzebiwać punktów z prądem. Wodą. Więc uderz po projekt, żeby przygotował Ci rozmieszczenie mediów. Potem w kuchni elektryk i hydraulik, potem podłoga. Po tym ostateczne pomiary. A czekanie na meble to zależy dużo od frontów. Na lakierowane to może być
  • Odpowiedz
@Eustachy_goli_pachy chyba najpierw zamawiałam meble u stolarza, potem jeszcze przyjechali wymierzyć dokładnie co i jak na miejscu, gdzie coś przenieść itd.

Zanim przyjechali na pomiary miałam wybraną podłogę żeby było wiadomo ile dojdzie wysokości do podłogi.

W międzyczasie byłam w dużym salonie lazienek pooglądać rzeczy, zamówiłam tam projekt łazienki za 300zl (wizualizacja + spis materiałów, zamówiłam u nich potem kilka rzeczy z tej listy i odjęli z tego zamówienia te 300zl).
  • Odpowiedz
@ka-lol: a zamiast drzwi może zamontować koraliki, co to zmienia w fakcie że jeśli się zdecyduje na meble od jakiegoś meblarza a nie z Ikei to może na nie czekać kilka miesięcy i warto o tym pomyśleć wcześniej
  • Odpowiedz
@Eustachy_goli_pachy: ja u siebie robiłem takie mimimum do wprowadzenia (stan był deweloperski - czyli wylewki, tynki zrobione, puszki na gniazdka gotowe, rury woda/kan też gotowe pod montaż):
1. najpierw malowanie ścian/sufity
2. pomiary kuchni, stworzenie projektu w ikei i obgadanie tego projektu przez ich pracowników i montaż samemu
3. montaż podkładu + paneli winylowych w całym domu (poza łazienkami)
4. zrobienie łazienki (ale to już nie sam tylko ekipa)
5.
  • Odpowiedz
@Eustachy_goli_pachy: paneli czy to winylowych czy tych standardowych nie położysz bezpośrednio na podłodze (wylewce) - tzn możesz, ale zdecydowanie nie jest to zalecane :D dlatego najpierw kładzie się warstwę podkładu dedykowanego dla danych paneli, a dopiero na nich same panele. A robi się to dla komfortu - po to żeby nie stukało jak chodzisz, żeby zamki paneli się nie rozchodziły, żeby panele miały dłuższą żywotność itd.

Glazura w kuchni to
  • Odpowiedz