Wpis z mikrobloga

Bilans 33 lat niepodległości #ukraina

1) PKB niższe niż 33 lata temu
2) Utrata ponad 33% populacji
3) 33 mld $ to majątek 10 najbogatszych Ukraińców
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jakie to ma znaczenie? Łotwa też straciła 1/3 populacji, ale PKB ma wyższe niż 33 lata temu


@pamareum: takie, że Łotwy nikt nie zaatakował i nie toczy wojny od 10 lat, a ruską mniejszość złapali za mordę i nie pozwalają im głosować.
  • Odpowiedz
@walenty-merkel Ogólnie to dane GDP per Capita PPP będą najbardziej miarodajne, ale nie porównuje się tylko jednego rodzaju statystyk, bo uzyska się nieprawidłowy obraz. Faktem jest, że Ukraina po latach 90 kiedy to nasze kraje szły łeb w łeb się nie rozwinęła kiedy każdy poszedł do przodu. Kiedyś warto było jeździć na Ukrainę na roboty a dziś to jest różnica X3 zarobków.
  • Odpowiedz
@walenty-merkel Ogólnie to dane GDP per Capita PPP będą najbardziej miarodajne, ale nie porównuje się tylko jednego rodzaju statystyk, bo uzyska się nieprawidłowy obraz.


@Desire22: Generalnie PKB jest bezużytecznym wskaźnikiem gdy mowa o kraju pogrążonym w wojnie z gospodarką wojenną.
Niemcy pomimo strat i gigantycznych bombardowań aliantów miały nonstop wzrost PKB.
Odpowiednio w 1942,1943,1944: 444,454,466
Dopiero koniec wojny spowodował załamanie
surlin - >@walenty-merkel Ogólnie to dane GDP per Capita PPP będą najbardziej miaroda...

źródło: Royal_Air_Force_Bomber_Command%2C_1942-1945._CL3400_%28cropped%29

Pobierz
  • Odpowiedz
Ogólnie to dane GDP per Capita PPP będą najbardziej miarodajne, ale nie porównuje się tylko jednego rodzaju statystyk, bo uzyska się nieprawidłowy obraz. Faktem jest, że Ukraina po latach 90 kiedy to nasze kraje szły łeb w łeb się nie rozwinęła kiedy każdy poszedł do przodu. Kiedyś warto było jeździć na Ukrainę na roboty a dziś to jest różnica X3 zarobków


@Desire22: @surlin Ja tylko dodam, że ta symboliczna
  • Odpowiedz
@djtartini1 z tym zylo sie lepiej w PRLu to nie wiem, słyszałem historie Polaków co w latach 80 zawitali na Ukrainę wykupywali w sklepie co sie dało….

Wiem ze PKB nie ma porównania i Ukraińcy z ludnością orbitowali przy 50 mln ludności do naszych 35/38 mln ale nie ukrywajmy oni w lata 90 byli na wyższym poziomie gospodarczym od nas…. Teraz gdzie są to nawet nie jest strata pokolenia a już
dzester - @djtartini1 z tym zylo sie lepiej w PRLu to nie wiem, słyszałem historie Po...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • Odpowiedz
@djtartini1 Wyjazdy za pracą do ZSRR były niemożliwe ze względów politycznych, tylko robiono wyjątki dla sportowców, aktorów i piosenkarzy, może bardzo rzadko kogoś innego. W ogóle pozwolenie na wjazd tam nawet turystyczne było bardzo trudno uzyskać, prawdopodobnie tylko dla wyjątkowo zasłużonych partyjniaków. Granice były praktycznie zamknięte dla Polaków.
  • Odpowiedz