Wpis z mikrobloga

Mirasy, zastanawiam się nad ekspresem kapsułkowym. Kawe w domu pije max raz dziennie, może w weeked ze dwie. Wiem że wychodzi to drożej per kubek jak zwykły ekspres. Z uwagi na pare kaw w tygodniu zakup prawdziwego ekspresu za 3k troche mi nie leży, stad moj pomysl.. myslalem nad tassimo, który z systemów/producentów jest najlepszy? Dopce gusto ma chyba największy wybór kapsulek? #kawa #ekspresdokawy #eksprescisnieniowy #kawatime
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@xyz_xyz: żadnych kapsułkowych. Zależy jakie kawy pijesz. Jak zwykłą czarną (i od czasu do czasu mleczną) to kup sobie nawet kolbowego DeLonghi. Jak chcesz wygodnie to szukaj automatu, np. Melitta Laticia.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@MamDobreGeny tylko tak mnie dozowanie wody troche zastanawia. Tassimo ma kody kreskowe a reszta leje na pale? Mialem okazje pobawic sie pare dni ekspresem nespresso i stwierdzam ze ich "duza" kawa to jakies pol kubka..
  • Odpowiedz
@xyz_xyz: kapsułki cie wychodzą jakoś po złotówce na olx, jedna na dzień może się opłacać. Sam ekspres jakieś 150 zł na olx, ludzie często nowe sprzedają bo im za drogo wychodzi. Polecam nespresso.

Przy większych ilościach kaw opłacalność szybko spada na rzecz automatów, zadbane delonghi magnifica s dorwiesz za 500 zł
  • Odpowiedz
@xyz_xyz: Tassimo jest spoko ale trochę lipa z dostępnością kaw. Te z polskiej dystrybucji (głównie Jacobs) są ohydne, może poza wersją XL która o dziwo smakuje nieźle. Jeśli chcesz jakieś lepsze (Kenco, Marcilia) to musisz szukać na allegro albo na jakichś innych stronach które mają drogą wysyłkę. Podobno kapsułka wielorazowego użytku nie sprawdza się, ale nie wiem bo nie miałem okazji użyć. Po ok. roku użytkowania Tassimo myślę jednak że
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Kuba1900 no nie, ja nie chce robic z parzenia tej kawy jakiegos voodoo. Nie jestem kij wie jakim kawoszem. Aktualnie pije rozpuszczalna ¯_(ツ)_/¯. Mowisz ze szkoda miejsca a do tego aeropressa trzeba jeszcze miec młynek np. aeropress widze ~200 zl, mlynek tez pewnie ze 100 to już bym wolał kupić uzywany automat... Ja chce wcisnąć guzik i napić się fajnej kawy, tyle
  • Odpowiedz