Wpis z mikrobloga

Mam akcje w USD które po spadku stop powinny wystrzelić ( firma ma duży dług). Niestety mimo ze jestem na plusie w USD (5%). Jestem na minusie w PLN( umocnienie złotówki do UsD). Zakładając ze akcje wzrośnie jak rozegrać różnice kursowa? Zakładam ze w końcu USD odbije. Niestety konto mama w PLN wiec nie mogę sprzedać do USD
#gielda
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W bossie przy przenoszeniu walorów amerykańskich pytali w jakiej walucie ma być rozliczany papier. Jest opłata transferowa ale jak masz konkretną sumę to może warto rozważyć taki fikołek.
  • Odpowiedz
@buliyo: nie mam takich opcji. Jak narazie wymyslilem zeby kupic cos ala obligacje w USD . Niestety nie da sie uciec przed podwojnym przewalutowaniem ( sprzedaz akcji i kupno obligacji), ale coz zrobic. Ewentialnia zapakowac sie w inna spolke USD jak bede sprzedawal akcje
  • Odpowiedz
  • 0
@ChlopoRobotnik2137: mordo mi chodziło o przenoszenie się z mbanku do bossy - wtedy mogłem deklarować walutę rozliczeniową. U innych powinno być tak samo - nie wiedzą, za co kupiłeś ale walor jest notowany w dolarze więc muszą dać wybór jeśli obsługują różne waluty.
  • Odpowiedz