Wpis z mikrobloga

byleby inni mieli gorzej i spadli z rowerka. ech typowe


@PanieAreczku: akurat jeśli chodzi o zakup nieruchomości to rywalizujesz z innymi, więc pech innych to szczęście dla ciebie. Tak samo jak podczas rekrutacji na studia, albo biegu na 400 metrów na zawodach.
  • Odpowiedz
  • 78
@PanieAreczku: Czyli jak nie podoba się wywołana przez ostatni rząd inflacja 39% i dopłaty dla deweloperów, to alternatywą jest rozumiem tylko kryzys? Patrz, w Szwajcarii to muszą mieć permanentnie kryzys
  • Odpowiedz
niektorym tutaj na tagu kryzys sie marzy, byleby inni mieli gorzej i spadli z rowerka. ech typowe


@PanieAreczku: no tak, lepiej żeby było jak najdrożej, żeby ludzie zadłużali się, nie na 30 lat a może i 40, a i 50 lat się znajdzie a może i 60 lat, żeby jeszcze dzieci spłacały kredycik :))))

  • Odpowiedz
@zbyszko-z-bogdanca: NO A JAK?
K"##a, nigdy jeszcze nie było tak dobrych czasów do życia. NIGDY
Chcę nowego ajfona? - idę i biorę za gotówkę, 8k? 10k? nawet nie czuję.
Chcę zmienić furę np. na elektryka? Proszę bardzo Panie Areczku, masz Pan tutaj 70k dopłaty na firmę.
Potrzebujesz gdzieś mieszkać? Ależ proszę bardzo, idziesz do banku, bank daje pieniążki i budujesz.
Ja np. wybudowałem z bezpiecznego kredytu. W tym czasie moje pieniądze są bezpieczne w obligacjach i odsetki z obligacji same spłacają
  • Odpowiedz
@jacos911: zajebiste wykresy, drugi nawet nie wiadomo co przedstawia, jakąś magiczną procentową różnicę między Polską a Unią Europejską.

a dlaczego Państwo ma ingerować w rynek?


@zbyszko-z-bogdanca: żeby wszystkie mieszkania dookoła twojego nie zamieniły się w najem krótkoterminowy pełen rzygających na klatce turystów. Może też ochronić obywateli przed wykupem całych osiedli przez zagraniczne fundusze inwestycyjne. Może też sprawić aby trzymanie pustostanów jako lokaty kapitału nie było opłacalne bo wyrzucanie
  • Odpowiedz
żeby wszystkie mieszkania dookoła twojego nie zamieniły się w najem krótkoterminowy pełen rzygających na klatce turystów. Może też ochronić obywateli przed wykupem całych osiedli przez zagraniczne fundusze inwestycyjne. Może też sprawić aby trzymanie pustostanów jako lokaty kapitału nie było opłacalne bo wyrzucanie ludzi z centrum bo "nie ma gdzie mieszkać" jest kosztem dla wszystkich.


No ale jak narazie państwo tak ingeruje w rynek że postanowiło nagrodzić wynajmujących możliwie najniższą stawką podatkową. Rządzący
  • Odpowiedz
@jacos911

@PanieAreczku: Czyli jak nie podoba się wywołana przez ostatni rząd inflacja 39% i dopłaty dla deweloperów, to alternatywą jest rozumiem tylko kryzys? Patrz, w Szwajcarii to muszą mieć permanentnie kryzys


Czy ty porównujesz top topów gospodarkę, która musi wykupywać inne waluty by osłabiać własna deflację do gospodarki, której jedyny atut to tania siła robocza oraz rynek UE?
  • Odpowiedz