Wpis z mikrobloga

Co będzie tańsze w utrzymaniu dla jednej osoby? Narożne mieszkanie ok 45m na ostatnim piętrze w nowym bloku czy połowa bliźniaka ok 80m2 najlepiej parterowego przy założeniu, że mieszkam tylko w salonie i sypialni. Szukam mieszkania jak najcichszego jeśli chodzi o sąsiadów. Ciężko będzie takie znaleźć ale mam czas, może się się uda.

#mieszkanie #mieszkaniedoweloperskie #dom #budujzwykopem #zakupmieszkania #kredythipoteczny #mieszkanie
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cotozazycie: A orientowałeś się ile kosztuje czynsz w takim bloku? Bo ostatnio jakiś mirek dodawła post że płaci 1300 zł/msc i jeszcze mu przychodzą dopłaty za ogrzewanie 1-2k/rocznie xD

Imo bliźniak, dodatkowo zabudujesz sobie ściany działowe jakąś wełną akustyczną i będzie Ciszej niż w bloku
  • Odpowiedz
@Zabi96: w moim bliźniaku przez ściany noc nie słychac wcale sasiadek (nie wiem czy to norma budowlana ale mamy podwójna ścianę nośna a w środku trochę styropianu). Słychać za to przez okno otwarte
  • Odpowiedz
nie wiem czy to norma budowlana ale mamy podwójna ścianę nośna a w środku trochę styropianu


@Togira_Ikonoka: Niestety to nie norma, niektórzy patodeweloprzey walą normalną ścianę 24 w której dodatkowo jeszcze prowadzone są przewody, peszle, kanalizacja itp
Ty masz zrobione prawidłowo
  • Odpowiedz
A orientowałeś się ile kosztuje czynsz w takim bloku? Bo ostatnio jakiś mirek dodawła post że płaci 1300 zł/msc i jeszcze mu przychodzą dopłaty za ogrzewanie 1-2k/rocznie xD


@Zabi96: Czynsze są wysokie, ale nie za 45m2 bez przyległości... U mnie wychodzi ok. 16 zł/m2 czynszu + oddzielnie płacę za prąd, przy czym za własnościowe miejsce postojowe w garażu podziemnym oraz komórkę lokatorską płacę absurdalną cenę ok 150 zł/msc... Bez tego
  • Odpowiedz