Wpis z mikrobloga

Mirki, czy jest jakieś prawo, ktore mowi o tym, w ilu Spolkach mozna zasiadac na raz?
Pytam, poniewaz od lat sledze wymarly rzadowy program "mieszkanie plus", gdzie kazde nowe osiedle (lacznie z tymi, ktore nie powstaly) to nowa spolka, a w kazdej zasiadaja w zarzadzie podobne osoby.
Jest to moze glupie pytanie, ale sa to nominanci z czasow PiSowskich, i logicznie myslac - trudno aby jedna osoba mogla ogarnac prace w kilkudziesieciu spolkach.
Sam program, a zwlaszcza jego finansowanie i struktura, to bardzo dobry material do kolejnych rozliczen.
#prawo #mieszkanieplus ale tez #nieruchomosci
korniku - Mirki, czy jest jakieś prawo, ktore mowi o tym, w ilu Spolkach mozna zasiad...

źródło: temp_file936641796399883311

Pobierz
  • 79
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@korniku: to jest tkzw. Wał na spółkę celową, normalny bank nie da ci kredytu, na coś takiego, bo w razie niepowodzenia nie ma jak z ciebie ściągnąć ale w kraju gdzie 20mln frajerów z--------a, na 2 etaty mało kogo to obchodzi.
  • Odpowiedz
  • 4
@korniku
Autor wykopu chyba student socjologii albo jeszcze przed maturą i ma zerowe pojęcie o podstawach przedsiębiorczości. Jak jest afera to napisz donos do portali branżowych jak bankier.pl czy inne tego typu. Spółka celowa inaczej SPV jest podstawą w branży real estate, chociażby z powodu optymalizacji podatkowych. Przy wycenie aktywów jak ponosisz np. nakłady inwestycyjne na jedna spv to w księgach rachunkowych spółka może zaliczyć stratę księgową, ale dzięki temu że
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Masey a ja mysle, ze nie trzeba uzywac takiego pasywno-agresywnego jezyka. Zapytałem, bo wydaję mi się to dziwne i jako obywatel wolę mieć pewność, co do wydatkowania moich pieniędzy. Samo pytanie też nie dotyczyło liczby spółek, a tego, czy to normalne, że zasiadają w nich te same osoby. Bankier.pl juz wielokrotnie pisał o problemach tego programu, ale tak, szukam nieco głębiej, bo wydaje mi sie, ze jest to kolejna maszynka pisu
  • Odpowiedz
  • 1
@korniku jestem przekonany że taki język jest odpowiedni do krytykowania manipulacji i rozpowszechniania bzdur wynikających z nieznajomości tematu. Nie znam się ale napewno to jakiś wał... a już 100% pewności że to pis wyprowadza dalej kasę. Wykop to już portal gdzie wyłącznie trwa wojna POPiS. Ciekawe i merytoryczne artykuły dawno zakopane przez boty czy troli
  • Odpowiedz
@korniku: przecież każdy developer zakłada spółkę celową na potrzeby inwestycji. To, że ktoś jest wpisany w zarządzie nie oznacza, że pobiera z tego tytułu wynagrodzenie. Moja księgowa miała swego czasu zarejestrowanych kilkaset spółek i była na papierze w zarządzie w każdej z nich.
  • Odpowiedz
A okienko wyżej na wykopie lata artykuł, jak to Urząd Skarbowy dojeżdżał chłopów na jakimś pikniku, bo paragonów nie wydawali. I o ile prawo dotyczy wszystkich, to dlaczego służby nie tykają grubych ryb? Może tam warto byłoby przeprowadzić stosowane kontrole?

Aaaa, i pamiętajmy, że nie tak dawno policja za brak maseczek w lesie Mirkom i Mirabelkom wystawiała mandaty. Kraj postawiony na penisie.
  • Odpowiedz
@kexus512: nie pobierają pensji bo to sp zoo nie zatrudniające ludzi tylko celowo budują etap budowy i się zamykają tak by z czasem znikła odpowiedzialność za wybudowaną nieruchomość. Polskie prawo jak przyjdzie skarbowy to albo kara to będzie spółka matką bezpieczna. Standardy polskiego rynku kombinowania.. lepiej mieć 20 spółek jak jedna
  • Odpowiedz
@kexus512: byku, oni sobie mogą jeszcze premie przyznawać xD

co do odpowiedzialności za wybryki spółek, zazwyczaj można szarpać zarząd który podejmował c-----e decyzje w okresie kiedy powstawały zobowiązania, ale tu wchodzi cała na biało abonimacja 'sp. z o.o. sp. k.' gdzie komplementariuszem spółki komandytowej jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością xDDDDDD
  • Odpowiedz