Wpis z mikrobloga

@polak-p:

Odkąd Rosja narzuciła Ukrainie wojnę materiałową, to chyba terytorium w KM przestało mieć znaczenie. Ale co ja tam wiem... za taką manipulacyjkę dostaniesz sporo plusików :)
  • Odpowiedz
  • 30
@Thorrand: Geniusz Rosji zaiste. Walcz przeciw 22 armii świata, strać 600 tys. żołnierzy, 13 tys. pojazdów i nadal dreptaj w miejscu, trać rdzenne terytorium, cenne rafinerie i składy. Rosyjskaja sztuka wajny - Ivan Denaturov.
  • Odpowiedz
@Thorrand: gdzie tu widzisz manipulacje
skoro terytorium jak piszesz przestało mieć znaczenie to po co rosja dalej je zajmuje ?
sam sobie przeczysz
ty sporo plusów nie dostaniesz bo bredzisz
  • Odpowiedz
Geniusz Rosji zaiste. Walcz przeciw 22 armii świata, strać 600 tys. żołnierzy, 13 tys. pojazdów i nadal dreptaj w miejscu, trać rdzenne terytorium, cenne rafinerie i składy. Rosyjskaja sztuka wajny - Ivan Denaturov.


@polak-p:

Konrad Muzyka podaje inne dane jeśli chodzi o trupy po stronie rosyjskiej :)
Nie wydaję mi się też, żeby w jakiejś klasyfikacji Ukraina zajmowała obecnie 22 miejsce. No bo w tym zestawieniu Polska zajmuje
  • Odpowiedz
wiadomo że przestało mieć znaczenie, dlatego nie chce im się odbijać terenwod kurska


@Badmanek:

A po co to robić? Z militarnego punktu widzenia nie ma to sensu. Żeby zrobić kontr-atak musisz mieć zdecydowaną przewagę w własnych siłach. A żeby ją mieć, musiałbyś ściągnąć wojsko z innego kierunku
  • Odpowiedz
Konrad Muzyka podaje inne dane jeśli chodzi o trupy po stronie rosyjskiej :)


@Thorrand: 480k-720k to trupy + ranni, do tego nie są wliczeni ci co siłowo zostali włączeni do wojsk
z Lnr i Dnr, a tu samych trupów ma być do 115k-140k, gdzie 65k jest znanych z imienia i nazwiska, a to są kacapskie dane.

Odkąd Rosja narzuciła Ukrainie wojnę materiałową,

Eeee, co? Ja bym wskazał, że jest odwrotnie,
  • Odpowiedz
@polak-p: jakie rdzenne terytorium? Obwód kurski to ziemie należące do Rusi Kijowskiej, a następnie Księstwa Litewskiego, początkiem XX wieku był to obszar Ukraińskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej. Z ciekawostek taka np Sudża to miasteczko, które w XVII wieku było twierdzą zbudowaną, aby zatrzymać nasze wojska w wojnie moskiewsko-polskiej.
  • Odpowiedz
@Utnapisztim2023: To i tak jest też takie coś jak nienaruszalność granic, też prawo danego podmiotu musi przewidywać zmianę przynależności i na końcu, musi być wola mieszkańców i odbyć się to zgodnie z zasadami prawa międzynarodowego.
  • Odpowiedz