Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jestem urzędnikiem. Czy osoba której wystawiam pisma/odpowiedzi (w formie urzędowej, podpisane przez kierownika ale z adnotacją, że ja jestem prowadzącym sprawę) może je sobie wrzucać bez żadnej anonimizacji do sieci (facebook, strona internetowa) i naśmiewać się, z tego co napisałem piszące osobowo "Pan X napisał..." + foto/skan dokumentu? Jest to osoba kłótliwa, która sama nie wie co chce, straszy sądami ale nigdy do niego nie poszła. Po prostu takie hobby na stare lata aby się nie nudzić.
Moje odpowiedzi są konsultowane z prawnikiem oraz kierownikiem, ale nigdy nie są od nich dla mnie jednoznaczne, to są wskazówki co napisać, a resztę muszę sam opracować. Oczywiście potem to jest akceptowane ale często sam nie wiem co pisze. Wiem, że często jest to lanie wody.
Co o tym myślicie? Czy jak sprawa nawet trafi do sądu to coś mi grozi? Jestem urzędnikiem najniższego szczebla, wręcz kancelaryjnym, bez wykształcenie (mam tylko średnie i jakieś kursy kpa które robiłem w pracy).
Czy ja mogę, a może nawet powinienem coś z tym zrobić? Nikt w pracy (prawnik, kierownik) się nie przejął publikacją tych pism z nazwiskami.
#prawo



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: Nie jesteś urzędnikiem, a pracownikiem urzędu.
Klient może sobie wrzucać co chce i jak chce. Skoro pismo do klienta wyszło w takiej formie to wszystko co wytworzył Urząd jest informacją publiczną. Proponuję spojrzeć do instrukcji kancelaryjnej, bo tam może być (lub nie) informacja o dopisywaniu o tym kto prowadzi sprawę. Jeżeli pan X Ciebie szkaluje, to możesz z tym pójść do sądu. Podważanie Twoich kompetencji może mieć znamiona szkalowania.
  • Odpowiedz
Szkalować cię prywatnie nie może, ale zamieszczać pisma z urządu może, nie musi zakrywać twojego nazwiska.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Nie przejmuj się tym. Czy może wrzucać? Szczerze nie wiem, to sprawa do prawnika. Natomiast jeśli on myśli, że urzędowe wodolejstwo to jest jakiś wyznacznik czegokolwiek no to...nie jest. Urzędnicze pisma mają swój styl i każdy chyba wie, że klepie się wg. szablonu. Ty zrobiłeś co miałeś nic Ci nie grozi. To, że ktoś to publikuje cóż, nie zabronisz. Teoretycznie wszystkie dane /informacje są publiczne.

  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @insystem: A czym się różni urzędnik, a pracownik urzędu? Pytam serio, bo nie wiem.
O tym kto prowadzi sprawę dopisuje każdy pracownik i mi tak kazano robić.
Czy podważa moje kompetencje to nie wiem. Bo jak sam napisałem, ja piszę tylko to co mi kierownik i prawnik powiedzą, sam nie wiem dokładnie. To wynika też z tego, że jest sezon urlopowy, jakieś zwolnienia i nie ma komu robić. Być może klient ma rację, skoro tak twardo straszy sądami. A może nie ma skoro nie idzie. Prawnik też nie odpowiada jednoznacznie, zawsze jest jakieś małe ale.
Skoro osoba może sobie publikować wszystko co tworzy urząd to raczej media będą miały to gdzieś. Tym bardziej, ze sprawa nie jest śliska tylko taka dość
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @PanKapibara: No a jak jest napisane przez tą osobę na facebooku coś typu "bezmózg napisał...", "prosty człowiek...", "przyjęty po znajomości...", no bezosobowo ale potem jest wstawione zdjęcie pisma i w stopce moje imię i nazwisko? Ten nasz prawnik urzędowy olewa i macha ręką jak zgłaszam to.

  • Odpowiedz
@mirko_anonim no olewa, bo wie, że nie ma co się kopać z koniem. Poza tym to problem Twój, a nie pracodawcy. Jak powiem, że sprzedawca w Żabce to cham, idiota i cudzołożnik, to pozwać mnie może sprzedawca, a nie jego pracodawca.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @PanKapibara: Ale czy nie powinienem oczekiwać od pracodawcy pomoc, skoro wyczytałem, że nawet jeśli są tam głupoty w tych pismach to koniec końców nie ja ponoszę za to odpowiedzialność bo po to mam akceptacje prawną i podpisuje to kierownik.


· Akcje: Odpowiedz anonimowo ·
  • Odpowiedz