Wpis z mikrobloga

Mam pytanie, miałem szkodę samochodu, nie z mojej winy, chce naprawiać z OC. Ubezpieczalnia daje kosztorys na podstawie wyceny jakiegoś tam ich zaprzyjaźnionego serwisu (Warta). Ceny są tam śmieszne, a opinie serwisu tragiczne. 90% części to jakieś zamienniki typu BLIC, EQELEMENT, POLCAR, a dodam, że wszystkie części uszkodzone były oryginalne, fabryczne (zderzak, błotnik, lampa, kratki zderzaka, halogen). Auto warte około 45k (Megane 4 2016, 100k przebiegu), wycena szkody 3500. Śmiechem jest stawka lakierowania, 400 PLN element. Brać co dają i oddawać jakiejś kancelarii, czy dalej się kłócić? Co im odpisać? Czy może naprawa w ASO bezgotówkowo? Podejrzewam, że koszt kosmos, bo lampa FULL LED.
#kiciochpyta #zalesie #samochody #motoryzacja
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pozpozi kiedyś można było oddać do warsztatu,który robił w lepszym standardzie i sam się kłócił z ubezpieczycielem o pieniądze. Do tego było auto zastępcze ,ale tak robiłem lata temu. Potem przychodziły różne śmieszne pisma o jakichś licytacjach wraku i inne takie pierdy ale gość z warsztatu kazał to olać ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Nie wiem jak jest teraz ,bo jeżdżę obecnie złomami gdzie jak mi skasowali to
  • Odpowiedz
@pozpozi: Odwolaj sie, ale raczej wiele nie podbija kwoty. Ja proponuje albo naprawic w ASO albo ewentualnie odezwij sie do firmy ktora zajmuje sie takimi sprawami, zobacz ile zaoferuja i zrob we wlasnym zakresie (jakis warsztat). Ja bym oddal do ASO na Twoim miejscu, bedziesz miec pelna dokumentacje przed i po, zrobione PRAWDOPODOOBNIE jak nalezy.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@szyna18 no właśnie, ale czy w ASO ta naprawa nie zrobi mi szkody całkowitej zaraz? Lampa jak dobrze patrzyłem to z 10k wyjdzie, zderzak drugie 10. Gdzie reszta. Do tego przestała działać klimatyzacja, też pewnie koszty (w kosztorysie jest pozycja "sprawdzenie układu klimatyzacji", nikt nie myśli o jej napełnieniu xD)
  • Odpowiedz
@pozpozi wtedy powinieneś otrzymać wartość pojazdu minus wartosc wraku a to i tak powinno stawiać Cię w lepszej sytuacji. Auto będziesz mógł naprawić i dalej użytkować ale żadne auto casco już nie będzie obowiązywać na ten samochód jako że była na nim tzw całka
  • Odpowiedz
@pozpozi Podjedź do ASO, pokaz zdjęcia i spytaj czy się podejmą, ale pewnie chętnie. Kiedyś ubezpieczyciel za podobne uszkodzenia ale z tyłu dawałk 2700zl, szkoda naprawiana w aso wraz z autem zastępczym zamknela się w okolicach 30 000zl. Przynajmniej ładnie zrobili, na oryginałach.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Package wycena niezależnego rzeczoznawcy, szkoda wyceniona na 17k na częściach 50/50 oem i zamienniki, ugoda na 15500, naprawione za 13k, lampę udało się kupić nową taniej. Gdyby lampa była serwis to na pewno by nie wystarczyło. Tłumaczyli się, że ze zdjęć nie było widać uszkodzenia lampy LED, co znacząco wpływa na koszt szkody, a na zdjęciu uszkodzenie klosza było widać idealnie. W każdym razie, udało się dogadać, ze szkody jeszcze około
  • Odpowiedz