Wpis z mikrobloga

gdyby USA miały choć cień zagrożenia ze strony Niemiec w 39 to ich armia urosłaby do 2 milionów


@Nuuk: Ale sam napisales że chodzi CI o 1939 rok wiec teraz nie pisz o tym co było iles lat potem bo to nie na temat.

Ale skoro już rozmawiamy o wszystkich krajach na Ziemi, to powiedz mi, Japonię też tak szybciutko by pozajmowali


@Nuuk: Japonia nie miała wcale doskonałej armii ladowej.
"Wojna z takiej pozycji była przegrana już od początku i polskie dowództwo o tym wiedziało. Mieli w planach zatrzymać Niemców we wschodniej Polsce i czekać na pomoc aliantów. A to, że byli na tyle naiwni, że nie przewidzieli do ostatnich dni inwazji ze Wschodu to już inna sprawa. "

@Aleksander_Newski Gadaj zdrów :D Bronić się tydzień z 4 armią lądową w Europie to trochę jednak beka. I nie zapominaj, że gdy Sowieci
Tak, tak :D na pewno i Japonia i Rosja, i Stany, i Wielka Brytania dałyby się posuwać Niemcom tak, żeby zająć ponad 60% kraju w dwa tygodnie :D Tak wynika z tych twoich oryginalnych wynurzeń. Kisnę z Ciebie na wieki wieków.


@Nuuk: W przeciwienstwie do Ciebie ja podałem liczby. Ty masz tylko smieszki do zamaskowania braku argumentów. >Bronić się tydzień z 4 armią lądową w Europie to trochę beka.

@Nuuk:
@szurszur: Liczby sriczby. Jak widzisz taka liczba, że masz 4 armię w Europie też gówno znaczy, skoro ktoś cię zajmuje w 2 tygodnie.

A co do 'ataku z dwóch stron' Bycz plis, jak 17 Sowieci wchodzili, to jak po swoje, bo nie bardzo już ktokolwiek się bronił. ;D

To tak jakbyś był na imprezie, ktoś spuścił ci #!$%@?, a potem ktoś sprzedał ci ostatnią pięść jak już leżałeś. A potem byś
Bronić się tydzień z 4 armią lądową w Europie to trochę beka.


@Nuuk: Jeśli będziesz bazował się tylko na samej 4 pozycji (i to chyba nawet w liczebności) to może faktycznie. Jeśli uściślisz gigantyczną długość granic, przestarzały sprzęt, inwazję ze wschodu i zupełnie inną taktykę to już raczej nie. No i nie wiem skąd wziąłeś ten "realny tydzień", kiedy to Warszawa broniła się prawie miesiąc. Przełamanie pierścienia obrony nie kończy "realnej"
"ZSRR zostało zniszczone w tej wojnie doszczętnie. Nikt nie spodziewał się takiej klęski. Uważasz, że wygrana wojna ze stratą np 90% swoich żołnierzy i wojna ze stratą 30% to to samo?"

Nie, ale to dalej wygrana wojna

"Rosjanie ponieśli gigantyczną ofiarę i chociaż przez cały okres PRL ta wojna traktowana była jako wielkie zwycięstwo, to ta naprawdę była to sromotna porażka radzieckich. "

Nie wiem czego się od ciebie nowego dowiem, teraz
, Francja broniła się z 3x dłużej (realnie) mimo tego, że zastosowali przestarzałą taktykę


@Nuuk: Co Ty bredzisz? NIemcy zaatakowali 10 maja, a Francja skapitulowała 22 czerwca (wojna była przegrana zapewne znacznie wcześniej). Porównując wielkość armii francuskiej i polskiej, mówienie, że Francuzi lepiej się spisali, jest po prostu śmieszne. Polska nie miała ŻADNYCH szans w starciu z III Rzeszą, co byśmy nie robili, natomiast biorąc pod uwagę potencjał ekonomiczny i militarny
@Emes91: Nigdzie nie napisałem, że Francja spisała się lepiej niż Polska. Napisałem tylko, że REALNIE walczyli 3x dłużej (my 2 tygodnie do kompletnego rozjebungu wojska, oni ponad 4). Biorąc pod uwagę ich potencjał to słabiej się spisali niż my, ale walczyli dłużej (i nie mówię tu o podpisach ;] )

Nie zmienia to faktu, że my też daliśmy dupy z tym, w jaki sposób było urządzone nasze wojsko i jak mocno
REALNIE walczyli 3x dłużej (my 2 tygodnie do kompletnego rozjebungu wojska, oni ponad 4


@Nuuk: Co to znaczy "realnie" walczyli? Skoro bierzesz to kryterium, to w takim razie Polska REALNIE walczyła przez 5 lat, skoro jeszcze w '44 byliśmy w stanie wystosować operację militarną na sporą skalę. Stosuj obiektywne kryteria, a nie swoje widzimisię.

I porównuj Polskę z Norwegią :D i ich liczebnością :D albo Danią.


@Nuuk: Wow, ale żeby
Nie zmienia to faktu, że my też daliśmy dupy z tym, w jaki sposób było urządzone nasze wojsko i jak mocno liczyliśmy na pomoc, która wiadome było, że nie nadejdzie w oczekiwanym czasie.


@Nuuk: Nie no, widzę że #januszehistorii i #januszesprawzagranicznych na całego. Bo to faktycznie było TAKIE OCZYWISTE, że Alianci pogwałcą i podepczą wszystkie traktaty, które z nimi mieliśmy i postąpią w sposób zupełnie NIERACJONALNY - no normalnie jak można
realnie walczyli tzn realnie walczyli w danej operacji wojskowej. W Fall Weiss nasza armia była w rozsypce po 2 tygodniach, totalnie niezdolna do obrony integralności terytorium. U Francuzów miało to miejsce o wiele później, end of story :)

Jak ktoś pisze, ze Polska trzymala sie najdluzej, to niech zmienia prochy. Bo dłużej trzymali się i Francuzi, i Brytyjczycy, którzy mimo blokady nie dali sobie zrobić inwazji, i Ruscy, którzy ostatecznie pokonali Niemców.
nie chce mi się dyskutować ;] serio. Mam #!$%@?, ty wiesz swoje, ja wiem swoje. Dla mnie EOT, i o tych wszystkich faktach o których mówisz to ja wiem, i mam inną ocenę tego tematu. EOT. Nara