Wpis z mikrobloga

@Aleksander_Newski: no nie wiem...mieliśmy 4 armię lądową w Europie a wojna była przegrana już po tygodniu, a po 2 tygodniach polskie wojska straciły kontrolę nad całym terytorium. 17 jak wkraczali Sowieci, to tylko po to, żeby Niemcy nie posunęły się za daleko i żeby respektowali pakt. Opór był już nikły. Te 35 dni z podręczników to nieźle naciągana zabawa w "kto dłużej". Przejechali się po nas jak po burej suce. Nie
@Nuuk: Chciałbym zobaczyć jak Niemcy w 1939 wjeżdżają chociażby do WIelkiej Brytanii. :) Tak to jest jak człowiek próbuje się wypowiadać na jakiś temat nie mając żadnego pojęcia o czym mówi...
@Murzinio: Aliancii i zachodni front to była tylko mała część wojny, a cały ciężar wojny spoczywał na barkach Sowietów. Bez otworzenia drugiego frontu i przywożenia zapasów przez aliantów wojny by się nie wygrało (także tutaj element ważny), ale to Sowieci ją wygrali, nie Ameryka z Wlk Bryt (mówimy oczywiście o wojnie w Europie, daleki wschód to inna bajka, ale to już też trochę "inna wojna")

Tak czy inaczej, jakiekolwiek zdanie by
Niemcy w 39' mogliby podbić każde państwo na Ziemi w miesiąc


@Nuuk: Niestety albo nie zrozumiales tego co napisałem albo celowo przekrecasz moja wypowiedz. Nie napisalem że Niemcy mogli podbic kazde panstwo w miesiac. Napisalem "w 1939 z taka sama albo i wieksza szybkoscia Hitler mogl zajmowac tereny KAZDEGO ówczesnego panstwa na Ziemi". A to calkiem cos innego niz mi przypisujesz. Co do Francji do po jej stornie walczyly armie Belgi,
co absolutnie nieusprawiedliwia piertdolenia takich głupot jak w cytatach :)


@Nuuk: W moim przypadku to nie jest cytat. Napisałeś coś z czym ja również sie nie zgadzam i jednoczesnie przypisujesz mi autorstwo tej tezy która tak naprawde sam wymysliłes. Czytaj ze zrozumieniem.
:D Nie wiem co tam dalej napisałeś, ale

"w 1939 z taka sama albo i wieksza szybkoscia Hitler mogl zajmowac tereny KAZDEGO ówczesnego panstwa na Ziemi"

" Na dodatek Francuzi z tyłu nie mieli ZSRR tylko ocean."

"Wojska brytyjskie po zostawieni ciezkiego sprzetu ewakuowano przez Dunkierke. Gdyby Anglicy nie byli na wyspie zostaliby z łatwoscia podbici. "

Czy to, co ja streściłem na górze (różnica niewielka ;D ale okej, edytowałbym posta gdybym
Nuuk - :D Nie wiem co tam dalej napisałeś, ale 



"w 1939 z taka sama albo i wieksza...

źródło: comment_5xvQNGuTYpaUvzuL5NVUxOmWzwbQo9ks.jpg

Pobierz
czyli uważasz, że Niemcy hipotetycznie potrafiłyby posuwać się 500km w dwa tygodnie zajmując USA?


@Nuuk: W 1939? Gdyby USA nie llezalo za Oceanem absolutnie tak. USA w 1939 miało przestarzałą armie ladowa (i lotnictwo takze) i znacnzie mniej liczna niż nasza ( i to jeszcze przed mobilizacja). Widze że jestes jednym z tych ktorzy mysla że Amerykanie zawsze mieli najpotezniejsza i najnowczesnijsza armie. Mieli cos w tym stylu dopiero gdy wlaczyli
@Nuuk: Smieszkowaniem usilujesz przykryc wpadke. Tymczasem "W czerwcu 1939 US Army liczyła 190 tys. żołnierzy, w tym ok. 21 tys. w lotnictwie" To kilka razy mniej niż nasza. Amerykanie nie mieli nawet dywizji pancernej (tylko kawalerie). Ich potega na ladzie zacyznala sie dopiero rodzić i za kilka lat mieli juz wielomilionowa armie. Ale w 1939 na ladzie byli slabsi niż Polacy.
@szurszur: :D Tylko, że gdyby USA miały choć cień zagrożenia ze strony Niemiec w 39 to ich armia urosłaby do 2 milionów (co się stało już 18 miesięcy później normalnie), nie mówiąc już o technologii xD czy zasobach :D

Naprawdę kisnę z Ciebie grubo :D

Ale skoro już rozmawiamy o wszystkich krajach na Ziemi, to powiedz mi, Japonię też tak szybciutko by pozajmowali hue hue hue? :D
Chciałbym zobaczyć jak Niemcy w 1939 wjeżdżają chociażby do WIelkiej Brytanii. :)


@Murzinio: Głowne siły lądowe WIelkiej Brytanii zostały rozbie na kontynencie i ich żołnierze bez broni ewakuowano w Dunkierce. Gdyby Niemcy pokonali kanał La Manche (floty desantowej nie mieli nawet pare lat poźniej) to Anglicy realnie nie mieliby sie czym bronic. Czyli gdyby Niemcy wjechali do W.Brytanii to potem juz byłoby z górki.
no nie wiem...mieliśmy 4 armię lądową w Europie a wojna była przegrana już po tygodniu


@Nuuk: Wojna z takiej pozycji była przegrana już od początku i polskie dowództwo o tym wiedziało. Mieli w planach zatrzymać Niemców we wschodniej Polsce i czekać na pomoc aliantów. A to, że byli na tyle naiwni, że nie przewidzieli do ostatnich dni inwazji ze Wschodu to już inna sprawa.

Finlandia długo broniła się przed ruskimi,


@