Wpis z mikrobloga

Czołem Mirki! Niecały rok temu kupiłem dom w szeregowcu(klasyfikowany jako mieszkanie) od dewelopera na #kredythipoteczny na 30 lat. Pod koniec tego miesiąca mam odbiór, ale kompletnie nie znam się na budowlance, remontach itp. Jak do tego podejść żeby się nie naciąć? Czy odbiór z osobą z uprawnieniami budowlanymi z fixly albo z Pewnylokal wystarczy? Jak sprawdzić instalacje elektryczną? Czy powinienem do tego osobno zatrudnić jeszcze elektryka, żeby się nie naciąć na błędy dewelopera?
Będę miał tam ogrzewanie podłogowe na obu piętrach. Jak je sprawdzić, jeżeli źródło ciepła jest po mojej stronie, tj. nie będzie jeszcze zainstalowane?
Ogólnie na co polecacie zwracać uwagę, co sprawdzić, z jakich usług skorzystać żeby się nie naciąć. Będę wdzięczny za wszystkie rady.

#szeregowka #kupnomieszkania #dom #odbiortechniczny #remontujzwykopem #deweloperka #deweloper #odbiormieszkania
FrankUnderwood - Czołem Mirki! Niecały rok temu kupiłem dom w szeregowcu(klasyfikowan...

źródło: temp_file8125779024172560683

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@FrankUnderwood: do prądu protokół odbioru instalacji elektrycznej, tak samo protokoły szczelności instalacji C.W.U oraz C.O

jak pierwszy raz będziesz widział to mieszkanie na oczy (a raczej jakiś twój fachowiec) to powinien sprawdzić posadzki, ściany, sufity czy trzymają poziom/pion czy odchyłki mieszczą się w normach i tak samo kąty proste między ścianami
  • Odpowiedz
Jak je sprawdzić, jeżeli źródło ciepła jest po mojej stronie, tj. nie będzie jeszcze zainstalowane?


@FrankUnderwood: nie sprawdzisz działania - musisz liczyć na dobrą wolę dewelopera, że w razie problemów później poczuje się do naprawy. jeśli to nie jakiś mega wał to nie powinno być z tym większego problemu, deweloperzy mają tego świadomość
  • Odpowiedz
  • 0
@IceBeast chyba jeden z większych deweloperów w regionie. Sponsor wielu wydarzeń miejskich w okolicznych miastach. Ale po prostu nie wiem jak się na to przygotować. Mam gościa z fixly co ma temeozizje, uprawnienia budowlane itp i zaproponował bardzo dobra cenę 6 stów, wraz z raportem. Pewny lokal chce aż 1000,ale są znani. Boję się jednak ze wysylaja chłopaków po studiach. @Atari_65XE @Catmmando
Rozmawiałem też ze znajoma i niby jej
  • Odpowiedz
@FrankUnderwood myślisz że developer robi odbiór bez znajomości norm? Co nie oznacza że twój spec nie pomierzy inaczej ( ͡º ͜ʖ͡º)
Wtedy deweloper odpisze ci że wg jego pomiarów jest ok i co mu zrobisz...nic
  • Odpowiedz
@FrankUnderwood Z mojego doświadczenia warto sprawdzić rzeczy które mogą ci utrudnić wykończenie. Na pewno katy proste w łazienkach (pod glazurę) i w kuchni, wylewki czy są proste i nie ma pęknięć (ze względu na podłogi). Okna i drzwi czy się bez problemu zamykają i nic nie ociera. Jeśli chodzi o podłogowe to powinna być zrobiona próba instalacji już wczesniej i dev powinien mieć na to papier.
  • Odpowiedz
@FrankUnderwood: gościa? wpisałem odbiory domów/mieszkań na google i szukałem po opiniach :) kilka telefonów czym różnia sie oferty i tyle. pomierzył ściany, posadzki, sprawdził okna, szyby, cala chata termowizja, wilgotnościomierzem, z zewnatrz, wewnatrz itd. rejon WRO i okolic moge kogoś polecić :)
  • Odpowiedz