Wpis z mikrobloga

#gielda

Czysto teoretycznie, bo ja tak o tych 3,7 za dolara od dłuższego czasu gadam.
Załóżmy, że Rosja dostaje dalej w dupe, Iran podkula ogon i mamy spokój przez parę lat. Do tego nas trzyma inflacja i schodzimy z rozbieżnością stóp tak do 2010 roku, tu spokojnie w sumie i 3 zł za dolara jest możliwe.
perfumowyswir - #gielda 

Czysto teoretycznie, bo ja tak o tych 3,7 za dolara od dłuż...

źródło: IMG_3712

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@perfumowyswir: W perspektywie kilku lat i owszem - ale mówiąc szczerze, jakbym miał zgadywać (a starałem się wywróżyć coś całą noc xD) to bym powiedział że macniemy maks 3,82 i odbije pod co najmniej 3,90-3,95.
  • Odpowiedz
@perfumowyswir: janto bym powiedział, że nawet lepiej, bo Polska za szybko stopek nie obniży, a EBC już rozpoczął, USA też będą musiały niedługo. Jeśli jako jedyni zostaniemy z wysokimi stopami, to może i 2 z przodu zobaczymy (wtedy to choćby skały stały trzeba kupować i trzymać i to w gotówce, a nie w banku)
  • Odpowiedz
@Ranmus: bo jak fiufinowi coś odbije i na kraje bałtyckie polecą rakiety, to będzie run na banki i choćbyś miał i miliony w dowolnych obcych walutach, to wypłacisz może równowartość kilku tysięcy zł.

Twarda waluta jest zabezpieczeniem, ale twarda waluta w banku już przed niczym nie zabezpiecza.
  • Odpowiedz
@golomb13: odklejka? Może i tak, ale banki mają jakieś 3% zabezpieczenia kasy, którą obracają, spytaj dowolnego finansisty co się stanie jak każdy pójdzie wybrać oszczędności.

Ja ze swoją odklejka w razie wybuchu wojny będę mógł w tym samym dniu wziąć swoje kilkadziesiąt tysięcy dolarów i rozpocząć drugie życie w innym kraju, a Ty bez odklejki podejdziesz do bankomatu, a w nim nie będzie pieniędzy. Jak już się nastoisz w kolejce
  • Odpowiedz
@Jamniki2: w sumie to zastanawia mnie, czy to "XD" wynika z tego, że nie wierzysz, że będzie wojna, czy z tego, że uważasz, iż w razie runu na banki będziesz sobie mógł pójść do banku i wypłacić tyle kasy, ile pragniesz?
  • Odpowiedz
@Jamniki2: ostatni raz dolar zahaczył o 2 z przodu w 2014 roku, wlasnie przy wysokich (ale nie aż tak) stopach w Polsce i niskich w USA, to nie jest wcale niemożliwe. Powiedziałbym nawet, że to jest bardzo prawdopodobne jeśli Glapa faktycznie nie obniży stop aż do 2026 roku.
  • Odpowiedz
@macan: To jest możliwe faktycznie, ale bardzo mało możliwe, mi jako inwestorowi długoterminowemu to wisi a nawet będzie na rękę, jeśli będę mógł zbierać dolary po zł z 2 z przodu, ale wątpię mocno.
  • Odpowiedz
@Jamniki2: przekonamy się za rok :) Moim zdaniem tendencja kursu dolara jest spadkowa, Gapiński jest poza zasięgiem rządu i zapowiada obniżki stop dopiero w 2026, a USA zaczną zjeżdżać ze stopami o wiele szybciej. Jest oczywiście duży znak zapytania w postaci Rosji i tego co zrobi, bo jak już pisałem, jedna rakieta na kraj NATO i dolar będzie po 10 zł jeszcze tego samego dnia. Niemniej ja bym obecnie oszczędności
  • Odpowiedz