Wpis z mikrobloga

Właśnie wróciłem z premiery nowego obcego. Najpierw bez spoilerów fabularnych:

Byłem nastawiony negatywnie na ten film ale i tak poszedłem, bo po prostu uwielbiam te klimaty. Przyznam, że udało im się mnie zaskoczyć, bo zrobili ten film 2x głupszym niż się spodziewałem, czapki z głów. Głównie mam teraz ochotę wypić coś mocniejszego i zapomnieć o tym co zobaczyłem.

#alien #film #gorzkiezale

A teraz ze spoilerami:


  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@SgtAlApone_:

Prometeusz to zaczyna wyglądać jak całkiem dobry film przy pozostałych. Ja to się w ogóle zdziwiłem jak wbiłem na reddita i inne anglojęzyczne stronki jak bardzo ludzie tam zachwalają ten film. Nawet porównywali do do Prey xD Obstawiam, że to są opłacone opienie, bo nie wierzę, że mam tak odmienną opinię o tym filmie.
  • Odpowiedz
@Murasame: jako fan obcego chcialbym w końcu się doczekać prequela nostromo, bo wersja z androidem i czarna mazia nie przypadła mi do gustu. Nawet by mi wystarczyła kontynuacja czwórki, nie wiem, Ripley wraca gdzieś do walki jak w dwójce, ale też z konkretną fabula xD
  • Odpowiedz
@Murasame: "Obstawiam, że to są opłacone opienie, bo nie wierzę, że mam tak odmienną opinię o tym filmie."

A ja nie wierzę, że istnieje fan uniwersum, któremu się ten film nie podoba xD Ale każdy ma prawo do swoich odczuć, więc nie ma sensu przerzucać się argumentami.
  • Odpowiedz
  • 1
@Bardzo_Suabe_Rymy:

więc nie ma sensu przerzucać się argumentami.


Sorki ale napisałeś kompletną głupotę. Jak w ogóle chcesz pisać, że dziwisz się, że film nie podoba się fanowi uniwersum i nie podawać żadnych argumentów. Napisz mi jak ja jako fan mam traktować to, że jeden z najsłynniejszych elementów tego uniwersum czyli rozmnażanie ksenomorfa zredukowano do jakiegoś magicznego powstawania obcego w parę minut. jak to się w ogóle ma do pozostałych części
  • Odpowiedz
@Bardzo_Suabe_Rymy: Tak szybki rozrost Obcego, zarówno w książkach jaki całym bogatym lore, był zawsze tłumaczony dużą wilgotnością i obecnością tlenu. Coś jak pomidory w szklarni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Bardzo_Suabe_Rymy:

w Alien 1 w niewytłumaczalny sposób alien urósł w ekstremalnie bardzo szybkim czasie


No nie żartuj, że chcesz porównywać tą sytuację do tej z filmu. W jedyne mija trochę czasu zanim dochodzi do kontaktu z dorosłą formą. I co ważne nie dzieje się to na naszych oczach, więc nie odczuwasz tego tak bardzo, że dzieje się to zbyt szybko. W nowym filmie nie dość, że obcy rodzi się od razu po zejściu twarzołapa to jeszcze po kilku minutach ma już pełną formę i to wszystko praktycznie bez dluższego odstępu
  • Odpowiedz
  • 0
@Bardzo_Suabe_Rymy:

A no i przypomniała mi się jeszcze jedna mega głupotka, ktora stworzyli sami. Najpierw widzimy jak alien rodzi się w dosłownie kilka minut, bo typka zostaje zapłodniona na statku, po czym umiera od razu po odpaleniu tego mniejszego statku. W takim razie nie trzeba nosiciela, która podtrzymuje zarodek przez godziny.

Jaki ma sens to jak potem ratują na koniec tą typkę i android mówi, że nie nie została zapłodniona,
  • Odpowiedz
@Murasame: "No nie żartuj, że chcesz porównywać tą sytuację do tej z filmu. W jedyne mija trochę czasu zanim dochodzi do kontaktu z dorosłą formą. I co ważne nie dzieje się to na naszych oczach, więc nie odczuwasz tego tak bardzo, że dzieje się to zbyt szybko."

Taaa... W ogóle nie odczuwam, że w magiczny sposób zwiększył swoją masę kilkukrotnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) I później fani musieli tworzyć teorie, że nabiera masy z powietrza / żywi się metalem / wyjadł wszystkie zapasy...

Cykl rozrodczy przyśpieszono w uniwersum na potrzeby kina. Horror hitchcockowy działa tylko raz
  • Odpowiedz
@Bardzo_Suabe_Rymy: W nowelizacji Obcego jest napisane, że obcy zeżarł zapasy jedzenia załogi. Mam tą książke. Wycięłi to scenę ale była takze przynajmniej w wcześniejszej wersji scenariusza - tej gdzie Obcy był podobny do ośmiornicy.

Ash 2.0 wspomniał, że obcy może dowolnie zmieniać szybkość swojego metabolizmu. Sądzę, że to wzięłi jako wyjaśnienie czemu obcy rośnie szybciej lub wolniej.

"Jaki ma sens to jak potem ratują na koniec tą typkę i android mówi, że nie nie została zapłodniona, bo straciła za dużo krwi? xD Przecież wystarczy 5 minut i nowy obcy by się urodził. A jeśli przyjmujemy, że tak szybko się rodzi, to nawet martwe ciało by się
  • Odpowiedz
  • 0
@antb47:

Po 20 latach model Asha powinien zostać wycofany z rynku i zastąpiony przez coś nowszego


Oj chciałbym, żeby tylko takimi rzeczami martwić się w takich filmach. Jeśli to był robot na użytek własnych placówek itd. to może nie było aż takie ważne zmieniać
  • Odpowiedz
Oj chciałbym, żeby tylko takimi rzeczami martwić się w takich filmach. Jeśli to był robot na użytek własnych placówek itd. to może nie było aż takie ważne zmieniać wygląd.


@Murasame: To też problem lore. Bishop powiedział, że model Asha (Hiperedyne coś tam) sprawiał problemy.
Dodatkowy problem - ASH 2.0 powinien funkcjonować bez nóg bez problemów - chyba że utrata krwi go znokautowała xD

Z absolutnej głupoty scenariusza - super tajna baza zajmujaca się raczej nielegalnymi eksperymentami może zostać otworzona przez każdego robota firmy. W tym modele przestarzałe o które nikt
  • Odpowiedz
@Bardzo_Suabe_Rymy: Otóż nie. To co zrobił Dawid w Prometeuszu nie ma żadnego wpływu na starsze filmy, bo oryginalny statek z jajami rozbił się tysiące lat przed akcją w Prometeuszu.

Jak dla mnie jeżeli film mi się spodoba to nie obchodzi mnie czy jest w 100% zgodny z lore.
  • Odpowiedz