Wpis z mikrobloga

nie, ja wolę zapłacić na ten cel podatek i żądać od innych zapłacenia go, bo tak jest skuteczniej


@stekelenburg2: (#) aha czyli chcesz żeby Ci co ich na to nie stać też płacili i popadali w jeszcze większą biedę.

Nikt Ci nie broni płacić, ale nie narzucaj innym swojego widzimisię, co ?
aha czyli chcesz żeby Ci co ich na to nie stać też płacili i popadali w jeszcze większą biedę.


@franekfm: nigdzie nie powiedziałem, że podatek musi być liniowy lub nie mieć kwoty wolnej.

Nikt Ci nie broni płacić, ale nie narzucaj innym swojego widzimisię


jeszcze dyktatorem nie jestem
@stekelenburg2: wynika to oczywiście z tego, że USA wprowadziło regulacje, które zakazywały ciężkiej pracy dzieci. W latach 70 XIX wieku tam rozwijał się już socjalizm niestety. Gdyby nie te regulacje, dzieci, zamiast być bezdomnymi, mogłyby na przykład pracować w kopalniach, wzbogacić się i założyć swoją firmę, a potem fundację charytatywną. Hehe, zaorałeś się sam. Wolny rynek znowu triumfuje.
@fredo: trochę tak, bo:

The New York City experience carried special significance because of the sheer size of the problem. The city had both the legal right to support private institutions with public money (which the state did not have) and the legal obligation to remove children from the public almshouses.3 By the end of the nineteenth century there were about 110,000 children in 1200 private orphan asylums in the United
@stekelenburg2: (#) demokracja => tyrania większości.

jak ta większość chce pomagać to niech pomaga a nie #!$%@? pozostałych.

podobno demokracja to rządy większości przy poszanowaniu praw mniejszości a narzucanie mi obowiązkowej kwoty i opodatkowania na cele społeczne w ściśle określonej wysokości to brak poszanowania mojego prawa do dobroduszności.

EDIT.

tym samym dobroduszność przestaje istnieć i zaczyna się znieczulica
@stekelenburg2:

W zasadzie tak na chłodno, patrząc z boku - żaden polityk jeszcze nie budził tyle emocji i sensacji.

Nigdy nie widziałem by jakiś polityk miał tylu adoratorów i jeszcze więcej przeciwników. Mimo iż korwinistą nie jestem bo z wieloma rzeczami się nie zgadzam to wydaje mi się, że będzie warto na niego zagłosować właśnie z tego powodu.

Wiadomo, że z tak marginalnym poparciem i tak za wiele nie zdziała ale