Wpis z mikrobloga

Mirasy, jakiś czas temu zająłem się hobbystycznym "odsyfianiem" zegarków. Czyszczenie, polerka, szczotkowanie, wymiana elementów w tym szkiełek, usuwanie rys ze szkiełek, wymiana pasków, wskazówek itd.
Trafił się ostatnio bardzo tani CASIO Edifice EFV-C100D-1AVEF w stanie agonalnym (zdjęcie z aukcji w komentarzu). No i wyszło z niego coś takiego. Bezela nie wklejałem z pełną premedytacją, czeka sobie w całości, ale imo zdecydowanie lepiej to wygląda bez przeładowania cyferkami. Dziadowskiej jakości bransoleta z zaciskanych puszek po piwie również poszła w odstawkę :)

#zegarki #fiddle
fiddle - Mirasy, jakiś czas temu zająłem się hobbystycznym "odsyfianiem" zegarków. Cz...

źródło: IMG20240814141226

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@Darth_Gohan: Tutaj po kolei poszło :
- czyszczenie szczoteczką elektryczną ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- polerka dialuxem
- drugie czyszczenie
- zdjęcie dekla wyczyszczenie syfu i przesmarowanie uszczelki (bo ta była w dobrym stanie)
- nowe szkło, bo polerka starego była bez sensu (chociaż nowe miało dwie małe ryski i
  • Odpowiedz
@fiddle: Super, podoba mi się. Też się noszę z zamiarem rozpoczęcia takiego hobby, zbieram narzędzia. Ale mnie interesują stare zegarki tylko, najlepiej niechciane automaty których nikt nie chce kupić z olx. Super wyszło!
  • Odpowiedz
  • 1
@Def_: Dziękówka :) Planuję w ciągu roku nauczyć się serwisować mechanizmy, w tym automatyczne. Pierwsze próby już były i mam aktualnie jeden zegarek w którym na balans kapnął mi olej ;) Poleży trochę i wezmę się za to z powrotem.
  • Odpowiedz