Wpis z mikrobloga

@hacerking: Z tego co można poczytać na googlach to makaron pochodzi z Azji a dokładnie z Chin jest znany od kilku tysięcy lat, nie wiem dlaczego Włosi tak obsesyjnie podchodzą do sposobu jedzenia makaronów czy innych potraw, niech każdy je jak lubi, w tym np połamane spaghetti, poza tym wiele nowoczesnych potraw czy przekąsek bez względu na pochodzenie wywodzi się po prostu z biedy, z ciekawostek znana chyba każdemu włoska
  • Odpowiedz
@Drake1: Jest tak dlatego, ponieważ Włosi przywiązują dużą wagę do jedzenia, ponieważ traktują je nie tylko jako źródło energii, ale przede wszystkim jako sposób na celebrację życia, więzi rodzinnych i tradycji. Jedzenie to dla nich kultura, historia i sposób wyrażania emocji. Ciężko jest to porównywać do naszej kultury jedzenia, gdzie w wielu kręgach je się tylko po to, żeby się najeść. Nie mówię że jest to reguła, ale jednak dla
  • Odpowiedz
@Drake1: na tym m. in. polega fenomen kuchni włoskiej. Jest prosta i smaczna, a do tego całkiem zdrowa. Stąd jej popularność i takie a nie inne podejście Włochów do jedzenia.
  • Odpowiedz
włoska przekąska bruschetta, czyli chleb z pomidorami i przyprawami plus oliwa to potrawa dla biedy we Włoszech xxx lat temu, robili to często bo po prostu nie mieli nic innego do jedzenia.


@Drake1: fondue, dzisiaj posiłek niemalże snobistyczny ze swoimi fancy zestawami do tegoż, również wywodzi się z biedy. Akurat z biedy szwajcarskich pasterzy, którzy zeschnięty ser zalewali tanim winem, by się nie zmarnowało ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@JamaloV8: to myślę że warto się dokształcić trochę, bo kultura Włoch jest bardzo bogata, a kuchnia to tylko jeden z jej elementów. Wszystko łączy się w całość, jest wypadkowa lat, podbojów, wpływów, zapożyczeń z regionów. To, ze zna się temat powierzchownie, nie znaczy że trzeba być ignorantem
  • Odpowiedz
@Drake1:

Z tego co można poczytać na googlach to makaron pochodzi z Azji a dokładnie z Chin jest znany od kilku tysięcy lat, nie wiem dlaczego Włosi tak obsesyjnie podchodzą do sposobu jedzenia makaronów czy innych potraw,


To zapytaj Żyda o Izrael, to są dopiero jaja.
  • Odpowiedz
@depay: Ale ja to wiem, odnoszę się tylko do twojej wypowiedzi, że "Gdy ta tożsamość umrze, to czym będą Włochy?", która sugeruje, że bez kuchni kultura Włoch całkowicie upadnie.
  • Odpowiedz
@eragonn14: Pewnie. Baza nie musi być oparta na pomidorach. Może być oparta, choćby na sosie czosnkowym. I w sumie poniekąd by się zgadzało, bo pierwsza pizza (wywodząca się z Grecji, a nie Włoch), to był „prosty placek posmarowany oliwą i czosnkiem, posypany świeżymi albo suszonymi ziołami”.
Sam coś jakiś czas temu podobnego zamówiłem. Mogłem wybrać bazę i do serowej pizzy wybrałem opartą na czosnku.
  • Odpowiedz