Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#rozowepaski #zwiazki #niebieskiepaski
Czy u niebieskich po urodzeniu dziecka też włącza się jakiś opiekuńczy „instynkt”? Chciałabym już mieć dziecko, ale nie widzę mojego niebieskiego w roli ojca (30 lvl). Po prostu uważam, że jest nieodpowiedzialny i nieopiekuńczy i nie poradzi sobie z małym dzieckiem. Mamy pupila i nie do końca jestem zadowolona jak się nim opiekuje. Zdarza mu się o nim zapomnieć … u niebieskich odpowiedzialność przychodzi z wiekiem? Czy już po ptokach i lepiej nie ryzykować z nim ciąży?



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: powiem tak, po porodzie zona wrocila do domu z dzieckiem i tego samego wieczora z bolem brzucha wrocila z powrotem na oddzial. Zostalem sam z noworodkiem. Sam wstawalem do niego kilka razy w nocy bez zadnych budzikow itp. Czlowiek sam sie przestawia na to wszystko jesli zachodzi taka sytuacja. To instynkt nie cos co trzeba zrobic. To robi sie bo sie chce i ma sie swiadomosc odpowiedzialnosci za drugiego
  • Odpowiedz
@mirko_anonim a dałaś mu sygnał że ma się opiekować tym pupilem czy tylko czekasz aż on się domyśli że ma coś zrobić? Czasem bywa że jakiś obowiązek ktoś zakłada że druga osoba robi i ignoruje robienie tego, nawet nie sprawdza czy to było zrobione bo ufa że druga osoba to robi jak zwykle. Jesli jednak dałaś mu znać że dziś danego obowiązku przy pupilu nie zrobisz i on zapomniał o nim
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Na dwoje babka wróżyła. Może być tak, że wtedy weźmie się w garść, bo będzie widział swoje dziecko a może taki już jest z charakteru. Może psem mniej się zajmuje bo nie czuje się z nim tak emocjonalnie związany (albo ma pogląd, że to bardziej Twój obowiązek). Warto z nim porozmawiać to jak to widzi, jak widzi swoje obowiązki względem opieki nad dzieckiem, jakie ma poglądy na temat zmiany
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: w sumie nigdy się nie zastanawiałem jak to jest mieć dziecko. Nie interesowałem się, nie pogłębiałem jakoś tematu. Nawet na szkole rodzenia nie chodziliśmy bo różowa cały czas musiała leżeć. Po urodzeniu sporo się zmieniło. Przez pierwsze 2 miesiące działasz jak automat. Nie jest łatwo. Potem jak zaczynasz widzieć jego reakcje i np uśmiech to coś się zmienia w człowieku. Przestawiasz priorytety na opiekę nad rodziną i to że
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: u mężczyzn też wytwarza się oksytocyna przez jakiś czas, ale to pewien bodziec a nie coś, co zmienia nagle poziom odpowiedzialności czy zorganizowania człowieka i nie sprawia, że ktoś nagle magicznie dorasta.
Poza tym pogadaj o tym z nim, nie tutaj.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP):

Mamy pupila i nie do końca jestem zadowolona jak się nim opiekuje.


A po co ka pamiętać o psie? Przecież to tylko pies.
  • Odpowiedz
u niebieskich odpowiedzialność przychodzi z wiekiem?


@mirko_anonim: Tak samo jak u kobiet.

A czy chlop "zaskoczy" jak zobaczy bobasa? Byc moze. Aczkolwiek, niekoniecznie. Tak 50/50 ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@mirko_anonim a to jest wasz pupil, czy jednak bardziej twój? Bo to dwie różne rzeczy przecież. I ja nie widzę związku między opiekowaniem się kotem/psem, a człowiekiem.

Drugie, czy twój chłopak wie, że chcesz dziecko i co o tym sądzi, bo wrzucanie takiego posta świadczy jednak o twojej niedojrzałości emocjonalnej. Takie sprawy załatwia się rozmową w związku, a nie pytaniem ludzi, którzy nic o waszej relacji nie wiedzą.
  • Odpowiedz