Wpis z mikrobloga

Mirki jak to wygląda z braniem samochodu na leasing oraz jaka jest najlepsza opcja (typ leasingu) jeśli chciałbym wziąć samochód pracując na b2b (ryczałt) i mając w planie wykup auta, aby stał się po leasingu stał się moją własnością?

Chodzi mi o wszystko po kolei:
- jaki typ leasingu operacyjny/finansowy (a może jeszcze coś innego?),
- na jaki okres raty,
- jaka opłata wstępna/końcowa,
- jak to wygląda z odliczaniem od VATu itp?
- Czy leasingu udziela mi salon z którego to biorę czy muszę biegać po bankach i szukać najkorzystniejszej opcji?

#leasing #auto #samochody #b2b #ryczalt #kredyt
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DevSharingan operacyjny, z wykupem 1%. Wkład i okres bez znaczenia wtedy. Na koniec nie księgujesz, jesteś właścicielem auta prywatnie, sprzedajesz jako osoba prywatna na umowie cywilno prawnej, płacisz 3% PIT, bez VAT + sprzedaż wlicza się do limitu składki ZUS, której też niby ma nie być od przyszłego roku. Od rat odliczasz 50%VAT, podobnie jak od serwisów, tankowania, akcesoriów. Prześledź mój profil lub mój tag #motoleasing ewentualnie napisz na
  • Odpowiedz
w styczniu zmień na liniowy i dopiero zacznij się zastanawiać nad braniem auta w leasing.


@teraz_z_kontem: Słaba rada, trzeba wziąć auto droższe niż roczne dochody żeby to miało sens.

@cherrz na ryczałcie się opłaca w ogóle leasing?


opłaca się jak nie masz gotówki na auto i chesz trzymac auto krótko.
  • Odpowiedz
Mirki jak to wygląda z braniem samochodu na leasing oraz jaka jest najlepsza opcja (typ leasingu) jeśli chciałbym wziąć samochód pracując na b2b (ryczałt) i mając w planie wykup auta, aby stał się po leasingu stał się moją własnością?


@DevSharingan: Takie pytanie to powinieneś zadawać osobie w salonie samochodów marki która cię interesuje a nie wykopkom losowym.
  • Odpowiedz