Wpis z mikrobloga

Jak są skonstruowane umowy z agencjami pracy głownie w Skandynawii? Czy możliwe jest, że pomimo zapewnień o zakwaterowaniu w pokoju jednoosobowym zakwaterują pracownika w kilkuosobowym? Czy jest to ujęte w umowach? Co jeśli w takiej sytuacji po prostu wrócę do Polski z dnia na dzień?

#emigracja #emigrujzwykopem #praca
#pytanie
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@niedasieukryc:
Nie wiem jak w Skandynawii, ale w Holandii agencje co do reguły mogą robić co chcą, tj. jest CAO, są związki, z którymi można się skontaktować, ale jak polecą w kulki to zazwyczaj możesz się co najwyżej z nimi sądzić, a że prawnicy drodzy to nikomu się to nie opłaca.
W kontraktach mają pewną swobodę i wiele zależy od agencji, ale zazwyczaj zapisują w nich mniej niż więcej żeby potem robić co im się podoba.
Ostatnio jak pracowałem w Holandii to zwalniali ludzi mówiąc im w Czwartek, że Piątek jest ich ostatnim dniem. Z kolei jak ja w Środę poinformowałem, że to mój ostatni tydzień to powiedzieli mi, że mam tygodniowy okres wypowiedzenia i będę musiał zapłacić za zakwaterowanie :D Taka to sprawiedliwość.

Czy możliwe jest, że pomimo zapewnień o zakwaterowaniu w pokoju jednoosobowym zakwaterują pracownika
  • Odpowiedz