Wpis z mikrobloga

W jaki sposób totalny laik może kupić używany samochód aby nie zostać totalnie wydymany, znajomy chce kupić pierwszy samochód ma budżet 30-35k, ja mu nie umiem pomóc bo się nie znam xD, są na to jakieś sposoby? Czy aby być pewnym to tylko salon i fabia za 80k? Czy ew. do każdej potencjalnej oferty brać jakąś firmę która to ogarnie?

#samochody #motorozycja
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nairoht: rzeczoznawcę bierz albo do ASO zaprowadź, niech sprawdzą, koniecznie poproś o papier na sprawdzenie...
SKP nie ma sensu, oni prawie nic nie sprawdzają

są też na internecie filmiki jak sprawdzić auto... warto samemu obejrzeć przed zapłaceniem rzeczoznawcy czy ASO bo z tego co widziałem ostatnio to większość auto jest szrotami. 4 miesiące żonie auta szukałem. Ostatnio jeepa oglądaliśmy, sprzedającym salon hyundaia, za fotelem pasażera dosłownie 2 centymetry wody...

czyli wstępnie sprawdzamy sami czy nie szrot, powypadkowy itp... potem aso
  • Odpowiedz
@nairoht: za 30k niech szuka czegoś co ma 1-2 właścicieli w historii, polskie pochodzenie i od osoby prywatnej, najlepiej z pełną historią do sprawdzenia w cepiku,
ja jak szukałem na portalach to wybierałem interesujące mnie (żonę) parametry i sortowałem po przebiegu.
jest sporo fajnych aut ale bardzo trzeba się wysilić abo odsiać szroty...
  • Odpowiedz
@nairoht: najpierw sam obejrzyj a potem jeśli jesteś zainteresowany to do aso na kanał na sprawdzenie. W necie znajdziesz poradniki na co zwrócić uwagę jak spasowanie elementów, różnica w kolorze, rok na szybach. Możesz też wypożyczyć Miernik do lakieru
  • Odpowiedz
W jaki sposób totalny laik może kupić używany samochód aby nie zostać totalnie wydymany, znajomy chce kupić pierwszy samochód ma budżet 30-35k, ja mu nie umiem pomóc bo się nie znam xD, są na to jakieś sposoby?


@nairoht: Jest sposób, nawet nie jeden.
  • Odpowiedz
@nairoht: bierz pod uwagę wyłącznie samochody
- kraj pochodzenia: polska
- od 1-2 właściciela wpisanego w dokumentach, który posiada ten samochód co najmniej kilka lat
- przed zakupem sprawdzone w warsztacie specjalizującym się w sprawdzaniu aut przed zakupem lub przez rzeczoznawcę - na SKP czy ASO często gówno sprawdzają

Jak widzisz w ogłoszeniu pochodzenie: niemcy, faktura vat-marża albo kupione < 12 mcy temu to od razu pomiń
  • Odpowiedz