Wpis z mikrobloga

Właśnie wymyśliłem sposób na rozwiązanie problemów deweloperów z brakiem działek inwestycyjnych w mieście (oczywiście już po tym jak zabetonują RODy).

Odpowiedź - szkoły podstawowe. W samej Warszawie znajdziemy je na Kruczej, Żelaznej, Mirowie i innych genialnych lokalizacjach. Troche samolubnie żeby gówniaki zajmowały takie miejscówki na jakieś 8h dziennie a uczciwi ludzie nie mieli gdzie mieszkać.

Jak to będzie wyglądać?

1. Deweloper dostaje od miasta działkę na której stoi aktualnie szkoła pod wieczyste użytkowanie.
2. Deweloper ma dwa lata na zburzenie budynku i odbudowanie go od podstaw - nowiutkie pomieszczenia, instalacje, wyposażenie w jego kwestii. Cud malina.
3. Pod szkołą dodaje parking podziemny, nad szkołą 5 dodatkowych kondygnacji.
4. Dzieci uczą się na pierwszym czy drugim piętrze, reszta idzie na sprzedaż pod mieszkania.
5. Patrząc na lokalizację, ceny za metr dojdą do 25k-30k jak nie więcej.
6. Dew nada temu piękną nazwę jak 'Osiedle szkolne' czy 'Apartamenty Edukacyjne'.

Dew wygra bo zarobi, miasto wygra bo będzie miało wyremontowane szkoły, dzieci wygrają bo będą się uczyć w świetnych warunkach. Wygra też zwykły kowalski bo będzie miał możliwość zakupu mieszkania w normalnej lokalizacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Sytuacja win - win - win - win

Róbcie screeny, ja to wymyśliłem!

#deweloperka #mieszkaniedeweloperskie #kredythipoteczny #kredyt2procent #patodeweloperka #mieszkanie #heheszki

Na zdjęciu poniżej piekna działka na Żelaznej w Warszawie zmarnowana przez podstawówkę #pdk
ATAT-2 - Właśnie wymyśliłem sposób na rozwiązanie problemów deweloperów z brakiem dzi...

źródło: image

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ATAT-2 takie coś chyba jest tylko na mniejszą skalę w Azji - powiedzmy niby nic odkrywczego, ale jednak przeprowadzenie tego w polskich realiach może być ciekawe.bfjanie by było, aby parking podziemny mógł pełnić jednocześnie rolę schronu cyz coś.
  • Odpowiedz
@ATAT-2: miałem kiedyś podobną rozkminę, tylko zamiast szkoły były stacje benzynowe ( ͡° ͜ʖ ͡°) chociaż jak taki zbiornik by #!$%@?ął to...(ʘʘ)
  • Odpowiedz